İDSO’nun büyük başarısı

Reklam

idso1

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın büyük başarısı   

İDSO, 18-30 Haziran tarihleri arasında Şef Milan Turkovic, solistler Vadim Repin ve Rebecca Hartmann ile Güney Amerika ülkelerinde müzikseverlerle buluşacak.

Başarılarına bir yenisini ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü Dr. Martin Ochs, Konzert- und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 – 30 Haziran 2017 tarihlerinde Güney Amerika konser turnesine çıkacak.  Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşacak olan İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verecek. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin (keman) ve solist Rebekka Hartmann (keman)’a eşlik edecek olan İDSO, konserlerine ünlü Türk besteci Nevit Kodallı’nın eseri “Telli Turna” Orkestra Süiti ile başlayacak. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, Antonin Dvorak ve MaxBruch eserleri yer alacak.

idso 3

Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başlayacak.  İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik edecek. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda verilecek ve İDSO, solist Rebekka Hartmann’a eşlik edecek.

Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam edecek. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlerle buluşacak.

Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago olacak ve İDSO 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde son kez müzikseverlerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “Bu Proje, İDSO ekibi olarak bizim büyük başarımızdır. Olağanüstü sanatsal değere sahip, dünya çapında şef ve solistlerle gerçekleştireceğimiz Güney Amerika Konser Turnemizde ülkemizin adını geniş kitlelere duyuracağımız için çok mutluyuz” dedi.

ıdso 2

Güney Amerika Konser Turnesi Programı

20.06.2017 Sao Paulo

22.06.2017 Rio de Janeiro

24.06.2017 Lima

28.06.2017 Santiago konserlerinin programı:

Nevit Kodallı:  “Telli Turna” Orkestra Süiti

Jan Sibelius: Op.47 Re Minör Keman Konçertosu

Antonin Dvorak: Op.70 Re Minör, Senfoni No.7

 

21.06.2017 Sao Paulo

26.06.2017 Buenos Aires konserlerinin programı:

Nevit Kodallı:  “Telli Turna” Orkestra Süiti

Max Bruch: Op.26 Sol Minör Keman Konçertosu No.1

Antonin Dvorak: Op.88 Sol Majör, Senfoni No.8

İDSO YÖNETİMİ

MÜDÜR
Sezai KOCABIYIK
Hülya ÖZALAŞAR

PROGRAM KOORDİNATÖRÜ

Bülent EVCİL
ORKESTRA ŞEFİ
Ender SAKPINAR
YÖNETİM KURULU
Ender SAKPINAR
Sezai KOCABIYIK
Hülya ÖZALAŞAR
Bülent EVCİL
Erkut GÖKGÖZ
Timuçin ABACI

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


80 − 72 =