Yeni İnci Akademi Kuruluyor

Reklam

Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan

Yeni İnci Akademi kuruluyor

Net bir ihtiyaca karşılık gelen ürünler üreten Yeni İnci, 4 sene önce Bayrampaşa’da ikinci fabrikasını açtı. Toplamda 8 üretim merkezi var ve beş yüz kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’de bir ilk olan, Sağlık Bakanlığı onaylı protez sütyen üreten firma, ürünün patentini de almış durumda. Şu anda 2.5 milyon adet üretim kapasitesi olan Yeni İnci’nin hedefi,  üretim ve satışı yüzde 10 artırmak. Bugün Yeni İnci markası, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasına ihracat yapıyor.

Ortadoğu’dan büyük talep var

Aynı zamanda Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında, özellikle de Orta Doğu’da iç giyimin “taklit” edilen güçlü markası Yeni İnci, satış başarısı ve doğru markalaşması sayesinde İranlı yatırımcıların hedefi oldu. Arap dünyasında tıpkı global markalar gibi taklitleri üretilen Yeni İnci’yi, İranlı önemli tekstil yatırımcıları “resmen” satın almak istiyor.

Yeni İnci Akademi Kuruluyor

İşsizliğin yoğun olduğu ülkemizde iş kollarında fırsat yaratmak isteyen marka,  “Yeni İnci Akademi” yi kurarak vereceği eğitimlerle insanları kahvelerden, evlerden çıkartarak iş sahibi yapmak istiyor. Akademi, uzun vadede eleman yetiştirmeyi hedeflerken, “Yeni İnci’de çalışsın çalışmasın, yeter ki iç giyim sektörü için eleman yetişsin” mantığıyla yola çıktı.

Türkiye’de iç giyim denince akla gelen ilk markalardan olan yerli üretim Yeni İnci, aynı zamanda Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında, özellikle de Orta Doğu’da iç giyimin “taklit” edilen güçlü markası haline geldi. Yeni İnci, satış başarısı ve doğru markalaşması sayesinde İranlı yatırımcıların hedefi oldu.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 47 = 50