İDSO sezon kapanışını “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile yaptı

Reklam

Parça 3

İDSO sezon kapanışını “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile yaptı

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası – İDSO DenizBank Konserleri 2016-2017 sezonunun son konseri, 26 Mayıs Cuma akşamı                    “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İDSO Yönetimi; 12 yıldır ana sponsoru olan DenizBank’ın Kültür Sanat Yöneticisi Perihan Yücel’e plaket takdim etti.

Parça 5

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Broadway müzikalleri ve klasik batı müziği orkestraları için eserler yazan ünlü Amerikalı besteci ve piyanist George Gershwin’in eserlerinden oluşan “Gershwin Yaza Merhaba Konseri”nde Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde ünlü solistlere eşlik etti. Konserde Duygu Argın (Vokal), Neşet Ruacan (Gitar), Şenova Ülker (Trompet), Ercüment Orkut (Piyano), Volkan Topakoğlu (Kontrbas), Ediz Hafızoğlu (Davul) ve Burçin Büke (Piyano), İDSO eşliğinde sahne aldı.  Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki konserde, George Gershwin’in, Summertime, I got Rhythm, Oh Lady be Good gibi sevilen şarkılarının yanı sıra, Paris’te Bir Amerikalı, Rhapsody in Blue eserleri de icra edildi.

Kapanış konserinin müzikseverlere sürprizi ise Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün çocukluk yaşlarından beri en büyük hayali olan orkestra şefliğini gerçekleştirmesi oldu.

Şef Oğuzhan Balcı ile uzun süredir çalışan Doğan Şentürk, konserin ikinci yarısında seslendirilen                  ilk eserde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nı yönetti. Doğan Şentürk yönetimindeki İDSO, ünlü Fransız müzisyen Georges Bizet’in opera eseri olarak bestelediği Carmen uvertürünü icra etti.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “Bu hafta sezonun kapanış konserini de gerçekleştirdik. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda ettiğimiz ve bir de sürprizimizin olduğu bu son konserimizin konuklarımız için unutulmaz olduğuna inanıyoruz. 2017 /18 sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezona hazırlanacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda buluşmak dileğiyle ” dedi.

PROGRAM

George Gershwin Şarkıları

Paris’te Bir Amerikalı
Rhapsody İn Blue

***Sürpriz eser Carmen Uvertürü

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 5 = 4