Halime Yurdagül’ün “Journey” isimli resim sergisi Londra’da

Reklam

 

HALIME YURDAGUL, Mysterious of History 142 x 112 cm, Mixed media on canvas

Halime Yurdagül’ün “Journey” isimli resim sergisi Hls Gallery’de

HLS GALLERY, 20-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çağdaş Türk resminin İngiltere’deki temsilcilerinden Halime Yurdagül’ün “Journey” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor olacak.

Çalışmalarını ve yaşamını Londra’da sürdüren Halime Yurdagül, son yapıtlarından oluşan sergisinde, dünyanın çeşitli yerlerindeki insanların yüzyıllar boyunca geliştirdikleri uygarlıkarın öyküsünü günümüzde yeniden yorumlayıp, izleyiciyi dünya tarihinde bir yolculuğa çıkartmayı hedefliyor. Denizcilik tarihinde derin izler bırakmış, kartograf ve deniz bilgini olan Piri Reis ile keşifçi Christopher Columbus sanatçınının bu serisine ve yolculuğuna ilham kaynağı olmuştur.  Çalışmalarında yer alan, tarihte iz bırakmış medeniyetler sahnelerinde  sanatçı kendisini beslerken diğer yandan izleyicinin anılarını canlı tutmayı amaçlamıştır.

Qube Open Art Show’da sergilenen iki resmi için Geleceğin Yeteneği ödülüne layık görülen, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden mezun olan sanatçı, öğenciliği sırasında  da Turkcell’in düzenlediği sanat yarışmasına katılmış  ve çalışmaları Turkcell Koleksiyonunda sergilemek üzere seçilmistir. Ayrıca, ilk çalışmaları TRT tarafından düzenlenen etkinliklerde çok başarılı olmuştur. Ödül kazanan eserler çeşitli galerilerde ülke çapında sergilendi. Çalışmaları Olimpiyatlar yarışmasında ayrıca listelenmiş ve ‘Olimpiyat Evi’ etkinliğinde sergilenmiştir.

Sanatsal üretiminde farklı renk, desen, doku,  perspektif ve teknik kullanımı eğiliminde olan sanatçı Saint Martins College ve Princess Foundation gibi kurumlarda aldığı eğitimler ile de sanatsal keşiflerine devam etmektedir.

Halime yurdagul, Journey, 102 x 75 cm, mixed media on canvas

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


55 + = 57