6. İstanbul Sanat ve Kültür Festivali’ne yoğun ilgi

Reklam

SilviaVenturiniFendi_Dan_Athlew

6. İstanbul Sanat ve Kültür Festivali’ne yoğun ilgi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün değerli destekleriyle, dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturarak kültürel diyaloglar kurulmasına öncülük eden İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali – Vakko IST.FEST., bu yıl 3-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Vakko Moda Merkezi, alanında dünyaca ünlü isimleri ağırlayan IST. FEST.’in 4 Haziran’daki panellerine evsahipliği yaptı. Günün panelistleri, Silvia Venturini Fendi, Dan Thawley, Jefferson Hack, Alphan Eşeli, Parker Posey, Serra Yılmaz, Alin Taşçıyan, Anton Corbijn, David Adjaye, Murat Tabanlıoğlu, Şelale Kadak, Aimee Mullins ve Ali Tufan Koç idi. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen paneller, sanatseverler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Başladığı yıldan bu yana İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali’ne destek olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko “Vakko olarak modanın yanı sıra sanat, müzik ve mimari gibi tüm yaratıcı alanların hayatımıza renk kattığının bilinciyle hareket ediyoruz. Bu düşünceyle de sanat ve kültüre verdiğimiz desteği, bu yıl da İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali ile sürdürüyoruz. 6 yıldır destek verdiğimiz IST.FEST., bu yıl da sanat, moda, müzik, sinema, mimari, tasarım ve edebiyat alanlarından dünyanın önde gelen isimlerini Türkiye’deki meşlektaşları ve takipçileriyle buluşturuyor. Festival kapsamında İstanbul’a gelen, kendi alanlarında otorite sayılan, tüm dünyada tanınan önemli isimleri Vakko Moda Merkezi’nde ağırlamaktan ve sanatseverlerle buluşmalarına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

3 gün boyunca herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenen Vakko IST.FEST., dünyanın en yetenekli ve yaratıcı zihinlerini İstanbul’a getirerek; hem İstanbul’un uluslararası kültür sanat arenası içinde yer almasını sağlıyor hem de katılımcılarına etkileyici bir deneyim sunuyor.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 3 = 2