Organik bebek giyiminde ihracat, %50 artış gösterdi

Reklam

MERVE AKINCI-0rganickid
MERVE AKINCI-0rganickid
MERVE AKINCI-0rganickid

Organik bebek giyiminde ihracat, %50 artış gösterdi

Türkiye’nin %100 organik üretim yapan çocuk giyim firması Organickid, yurt dışındaki büyümesine hız verdi. Amerika’ya organik bebek&çocuk ürünleri satan tek Türk marka olan Organickid, şimdi de Hollanda ve Avustralya’ya girmeye hazırlanıyor. 

%100 organik olduğunu uluslararası GOTS sertifikasıyla tescilleyen Organickid, İtalya, İsviçre, Amerika, Almanya ve Fransa’dan sonra şimdi de Almanya, Hollanda ve Avustralya pazarlarına da girmeye hazırlanıyor. Geçen yıla göre ihracat rakamlarında %50 artış yakalayan marka Almanya’da güçlü bir ortakla işbirliği yaparak ülkedeki yaygınlığını artırmak amacında. İtalya ise en gözde organik pazarı olarak dikkat çekiyor.

New York’ta daha başarılı olduk

Organik giyim sektöründeki ihracat çalışmalarını değerlendiren Organickid Kurucusu ve Genel Müdürü Merve Akıncı, “Organik giyime önem veren ülkelerin başında Amerika ve Kuzey Avrupa geliyor. Biz özellikle New York’ta çok başarılı olduk, koleksiyonumuz ve kalitemiz çok beğenildi. Amacımız buradaki başarımızı diğer yakın eyaletlere de taşımak ve önümüzdeki 5 yıl içinde Amerika pazarında yaygın bir organik giyim markası haline gelmek. Avrupa’da da elbette daha fazla yer edinmek ve daha fazla kitleye hitap edebilmek hedefindeyiz. Kısa vadede ise İngiltere’ye girmeyi planlıyoruz” dedi.

Biz İtalyanlar’ı, İtalyanlar bizi şaşırtıyor

Şu anda İtalya pazarına ağırlık verdiklerini belirten Akıncı, “Geçtiğimiz Ocak ayında İtalya’da düzenlenen ve bebek & çocuk fuarları arasında dünyanın en büyük organizasyonlarından biri sayılan Pitti Bimbo Fuarı’na katıldık. Türkiye’den bu fuara katılan seçili markalardan biri olarak dünyanın birçok ülkesinden ilgi gördük. Ama bizi en çok şaşırtan ise bu işin merkezi sayılan İtalya’dan gelen yoğun talep oldu. Organik olmasına rağmen, rengarenk ve neşeli tasarımlar sunuyor olmamız İtalyanlar’ın ilgisini çekti. Tasarımın merkezindeki İtalyanlar’ı şaşırttık. Ciddi bayilik talepleri alıyoruz” dedi.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 6 = 2