MIXX Awards Europe’a Türkiye damgası!

Reklam

MIXX Awards Europe 2016

MIXX Awards Europe’a Türkiye damgası!

IAB Europe’un düzenlediği MIXX Awards Europe 2016 ödüllerine Türkiye damgasını vurdu. Yarışmaya Türkiye’den başvuran ajans ve reklam verenler, Lizbon’da düzenlenen geceden 16 ayrı ödülle döndü.

Dijital reklamcılık alanında dünyanın 43 ülkesinde faaliyet gösteren IAB’ninAvrupa ayağı  IABEurope’un düzenlediği ve ödül töreni Lizbon’daki Interact Kongresi’nde 12 Mayıs 2016’da gerçekleştirilen MIXX AwardsEurope’da, Türkiye’denbaşvuran ajans ve reklamverenler16ödül kazandı.

Törende Grand Prix ödülü “Sosyal Medya” kategorisinde Vodafone’un “Between Us”  projesini hayata geçiren Y&R Team Red Istanbul ve Mindshare’a verildi. Proje aynı zamanda Dijital & Mobil bölümünün altındaki “Entegre Kampanyalar” ve“Mobil Aplikasyonlar” kategorilerinde de Altın MIXX kazanırken; Medya bölümünün altındaki “En İyi Ortam Kullanımı”, “En İyi Mobil Kullanımı”, “En İyi Dijital Kullanımı”,“En İyi Kültürel Kampanya” ve “Entegre Kampanyalar” kategorilerinde de Altın ödüle uzandı.

IAB Türkiye üyelerine ödül yağdı

Haftabaşında açıklanan Finalist Listesi’nde finale kalan 102 çalışmanın 36’sını Türkiye’den başvuran projeler oluşturdu. Dağıtılan 37 ödülün 16’sı Türkiye’den başvuran ajans ve reklamveren ekiplerinin oldu. Ödüllerle birlikte açıklanan MIXX Awards Europe En Başarılı Ajanslar sıralamasında Y&R Team Red İstanbul ve Mindshare ekipleri birinciliği paylaşırken, StarcomMediavestGroupTurkey ve Opera Mediaworks 6.sırada yer aldı.

MIXX Awards Europe ödülleri!

MIXX AwardsEurope 2016’daödüle uzanan diğer projeler ise şöyle:

“Medya” bölümü.

En İyi Açıkhava Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX: NestléPurina&Group M:  “#SenDePatile”

En İyi Dijital KullanımıKategorisi Bronz MIXX:  Samsung Türkiye &StarcomMediavestGroupTurkey& Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

En İyi Mobil KullanımıKategorisi Bronz MIXX:Samsung Türkiye &StarcomMediavestGroupTurkey& Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

En İyi Mobil Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX:HACIKO & Opera Mediaworks: BarkBeacon: Modern Bir Fabl

Dijital & Mobil Bölümü:

Online Reklam Kategorisi Gümüş MIXX: Samsung Türkiye &StarcomMediavestGroupTurkey& Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

Sosyal Medya Kategorisi Bronz MIXX: Polisan Boya &Kollektif: Sesi Olmayan Kadın

Tablet Uygulamaları Kategorisi Bronz MIXX: Uluslararası Af Örgütü &Wanda Digital : #BüyükResmiGör

Yarışmada ödül kazanan tüm projeler için: www.interactcongress.eu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa’daki yerimiz sağlamlaştı

Konuyla ilgili açıklama yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, “IAB Türkiye olarak üyemiz olan ajansların dijital reklamcılığın bu önemli yarışmasında16 ayrı ödüle layık görülmesi bizi çok mutlu etti. Bu durum Türkiye olarak Avrupa’daki yerimizi sağlamlaştırdı ve dijital reklamcılıkta ulaştığımız noktanın en iyi göstergelerinden biri oldu.” ifadelerini kullandı.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 2 = 2