Exchangeability Projesi ödülü,Yeditepe Üniversitesi Erasmus kulübünün.

Reklam

_Yeditepe___D__L

Exchangeability Projesi ödülü,Yeditepe Üniversitesi Erasmus kulübünün.

 

Yeditepe Üniversitesi Erasmus Kulübü öğrencilerinin DownCafe’de gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi, Avrupa’nın en büyük disiplinlerarası öğrenci derneği olan“Erasmus Student Network” tarafından yılın en eyi Exchange Ability Projesi seçildi.

ErasmusStudent Network(ESN) 38 ülkede 850’den fazla üniversitede faaliyet gösteren, öğrenci değişimini destekleyen ve geliştiren Avrupa’nın en büyük disiplinlerarası öğrenci derneğidir. Yılda bir kez düzenlenen Erasmus Student Network uluslararası toplantısı bu yıl Polonya’nın Varşova kentinde Avrupa’nın diğer 500 üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Erasmus Student Network’un engellilik hakkındaki farkındalığın arttırılması ve engelli öğrencilerin Erasmus programına katılımını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği Exchange Ability Projesi ödülünün bu yılki sahibi Yeditepe Üniversitesi Erasmus Kulübü öğrencileri oldu.

Yeditepe Üniversitesi Erasmus Kulübü öğrencileri; Down Cafe ziyaretinde gerçekleştirdikleri işaret dili çalışmaları, dans ve boyama gibi aktivite ve etkinliklerle geçirdikleri sosyal sorumluluk projesi ile 2015-2016 yılındaki en iyi Exchange Ability Projesi ödülünü almaya layık görüldü.Proje kapsamında öğrenciler, 25 Downsendromlu gencin gönüllü annelerle birlikte çalışarak kendi kazançlarını sağladığı Down Cafeyi, Avrupa’dan Erasmus Değişim programıyla gelen öğrencilerle birlikte ziyaret etti. Bu proje, engellilerle ilgili yapılan projeler arasında birinci oldu ve Yeditepe Üniversitesi Türkiye’deki üniversitelerarasında ilk proje ödülü alan üniversiteunvanınıkazandı.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 2 = 1