ETİ Sarı Bisiklet, kadınlar ile mahalleye hareket getiriyor.

Reklam

 

ETI_Sari_Bisiklet_2016

ETİ Sarı Bisiklet, kadınlar ile mahalleye hareket getiriyor.

 

ETİ’nin hareketli ve sağlıklı yaşamı teşvik amacıyla 2014 yılında Aktif  Yaşam Derneği ile hayata geçirdiği “Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk” projesi bu yıl merkezine mahalleyi alacak, bisikleti mahalleli kadınların hayatına taşıyacak. Mahalleler Sarı Bisiklet ile “hareket”lenecek.

 

Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan “hareketlilik” kavramını bisiklet aracılığı ile toplumun her kesimine yaymayı amaçlayan ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, 2016 yılında Sarı Bisiklet Projesi kapsamında İstanbul’da ‘kadınlara’ ve ‘mahallelere’ odaklanacak, kadınların öncülüğünde mahallelerde bisiklet kullanımını teşvik edecek.

Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 2016 hedefleri, 10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Günü’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Geçtiğimiz yıl, bisikletli ulaşımı yaşam tarzı haline getirmiş kadınların bir araya gelmesine öncülük ederek Bisikletli Kadın İnisiyatifi oluşumuna ilham veren ve İnisiyatif ile birlikte yıl boyunca kadınlarda bisiklet farkındalığı yaratacak uygulamalar gerçekleştiren Sarı Bisiklet Projesi, 2016 yılında mahalle yaşamına bisikletle hareketli yaşamı entegre etmeyi amaçlıyor. Proje için pilot olarak belirlenen mahallede yıl boyunca eğitim ve etkinlikler düzenleyecek olan Sarı Bisiklet, öncelikle kadınları, kadınlar aracılığıyla da tüm mahallelileri bisiklete binmeye teşvik edecek.

Beykoz Çamlıbahçe, pilot mahalle olarak seçildi

İstanbul’da mahalle kültürünü en güzel yansıtan ve koruyan semtlerden Beykoz’un pilot bölge olarak seçildiğini belirten ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, “Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi’ndeki kadınlarımızın öncülüğünde başlatacağımız dönüşümü tüm Türkiye’ye duyurmak ve kadınları bisikletli hayata teşvik etmek istiyoruz. Çamlıbahçe Mahallesi’nde projemize gönüllü rol modellik yapan kadınlar, mahallede bisiklete binmek isteyen diğer kadınlara örnek olacak ve çarpan etkisi yaratarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya  katkı sağlayacaklar.” dedi.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 58 = 60