PROJECT 02; Yaratıcı öğrenci festivali başlıyor

Reklam

Project_02

PROJECT 02; Yaratıcı öğrenci festivali başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen iletişim festivali “PROJECT’02”, 9 Mayıs 2016 tarihinde saat 19.00’da santralistanbul’da kapılarını açıyor.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan bütün bölümlerin işbirliğiyle ortaya çıkan “Project 02”,deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca meydana getirdikleri üretimleri seyircisiyle buluşturacak. santralistanbul Kampüsü’nde 09 Mayıs – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek festival, başta üniversite öğrencileri olmak üzere yenilikçi iletişim, tasarım ve sanat üretimleriyle ilgilenen maker’lardan sanat eleştirmenlerine kadar bütün sanatseverlere açık olacak.

Öğrenci projeleri bu sergide

PROJECT 02’ninana sergisinde katılımcılar; ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar, video artlar ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. “XXX” projesindenEdcom ödüllü “4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” reklam kampanyasına, günümüz kentsel dönüşüm popülaritesini ve çarpık kentleşmeyi eleştirel bir üslupla ele alan “Arasızlık” alt sergisinden teknoloji, sanat ve iletişim kavramlarını bir araya getiren “Omurga” enstalasyonuna kadar birçok çalışma bu sergide yer alacak.

PROJECT’02 duvarları yıkıyor!

“PROJECT’02”de katılımcılar, santralistanbul’un bahçesinde sabah yogasıyla güne başlarken Takas Kütüphanesi’nde kitaplarını okuyacak. Antik Yunan’dan bugüne kadar çözülememiş haklar ve eşitlikler konusunu ele alan ve milattan önceAristofanes tarafından yazılan tek perdelik oyun “Lysistrata” öğrencilerin modern yorumuyla festivalde yeniden hayat bulacak. santralistanbul Açıkhava Sahnesi’nde ünlü müzikallerden seçmeler resitalle dinleyiciyle buluşacak. Pop-up performansı olan “Nannannannana” izleyiciyi de içine alarak kampüsün her bir köşesinde sergilenecek.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin çektiği Ter, ZET Tiyatro, Silahtarağa Sakinleri, Su, Boz adlı belgeseller, Şehirde Sanat adlı kültür sanat programı, 10 Dakika adlı TV programı, Araf adlı dizi ve Derin adlı kısa film izleyiciyle buluşacak.

Farklı alanlarda düzenlenecek atölyelerle katılımcılar yeni deneyimler elde edecek. Günde kaç kez nefes aldığınızı iliklerinize kadar hissediyor, kaç kez nefesinizi bilinçli yönetiyorsunuz? Nefes atölyesiyle nefes tekniklerine değinilirken Renkli Bastonlar atölyesinde davetliler baston boyama etkinliği gerçekleştirecek. Kitap Ayracı atölyesinde katılımcılar kendi ayraçlarını tasarlayacak. Mandala Boyama atölyesinde büyük ölçülü bir mandala birçok kişinin katılımıyla boyanacak.

 

Festival,Vestel’in ana sergi, FaberCastell ve Redbull’un etkinlik, Karnaval.com’un iletişim sponsorluğunda santralistanbul Kampüsü’nünfarklı alanlarında hayat bulacak.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 + 2 =