Fi Istanbul ziyarete açıldı

Reklam

fi ist2016

Fi Istanbul ziyarete açıldı

 

ABD, Çin, İtalya, Hindistan, Peru, Yunanistan, Togo, Belçika gibi birbirlerinden binlerce kilometre uzaklıktaki 4 kıta ve 16 ülkeden 250 markayı tek bir çatı altında toplayan Fi Istanbul 2016 Gıda Bileşenleri Fuarı; 4 Mayıs’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bu yıl dördüncü kez, Türkiye’nin ilk jelatin markası Seljel’in Altın sponsorluğunda düzenlenen Fi Istanbul 2016’yı, yaklaşık 80 ülkeden 5 bin 400 sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Dünyanın en prestijli gıda etkinliği kabul edilen uluslararası Gıda Bileşenleri Fuarı Food ingredients (Fi)’in bölgesel kolu Fi Istanbul, 4 Mayıs 2016 tarihinde kapılarını ziyarete açtı. Dördüncü kez İstanbul evsahipliğinde düzenlenen Fi Istanbul 2016, gıda ve gıda bileşenleri pazarındaki en son yenilikleri ve sektörü ilgilendiren tüm gereksinimleri İstanbul Kongre Merkezi’nde tek bir çatı altında buluşturuyor.

Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı bir araya getiren bölgenin ilk gıda ve gıda bileşenleri fuarı olan Fi Istanbul 2016, gıda hammaddeleri, bileşenleri, yardımcı maddeleri, doğal içerikler ile Ar-Ge, pazarlama, kalite kontrol ve danışmanlık gibi sektörü yakından ilgilendiren tüm gereksinimleri ve yenilikleri bünyesinde toplayarak, katılımcılarının gıda bileşenleri endüstrisindeki pazar paylarını artırmasına destek oluyor.

Bu yıl dördüncü kez, Türkiye’nin ilk jelatin markası Seljel’in Altın sponsorluğunda düzenlenen Fi Istanbul 2016’yı, yaklaşık 80 ülkeden 5 bin 400 sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.Açılışa İstanbul İl Gıda, Tarım Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Nazif Koca, UBM EMEA (İstanbul) Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, UBM EMEA (İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu, UBM EMEA (İstanbul) Fuarlar Grup Direktörü Orhan Çağlayan, GIDAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Çetin Duruk’un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Gıda bileşenleri endüstrisi; 2018 yılında global düzeyde 40 milyar dolarekonomik büyüklüğe ulaşacak

Fi İstanbul 2016’nın açılışında konuşan ve gıda güvenliğinin sağlanmasında gıda bileşenlerinin stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayanUBM EMEA (İstanbul) Fuarlar Grup Direktörü Orhan Çağlayan, “Şimdi artan nüfus ve azalan kaynaklar açısından bakarsak gıda bileşenleri gıda güvenliğinde daha da büyük öneme sahip. Öyle ki, yiyeceklerin bozulmasını önleyerek raf ömrünü uzatan, lezzet katan gıda bileşenleri endüstrisinin ekonomik büyüklüğünün, 2018 yılında global düzeyde 40 milyar dolara ulaşması bekleniyor. UBM EMEA (Istanbul) olarak amacımız; katılımcı ve ziyaretçilerimizin bu pastadan daha büyük pay almalarına destek vermek” dedi.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 6 = 8