AB Bakanlığı Hibe Programları 5 Mayıs’ta Bursa’da tanıtılacak

Reklam


Abbayrak


Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen “AB Programlarına Katılımın Güçlendirilmesi (Enhancing Turkey’s Participation in EU Programmes)” Projesi, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, Programların ülkemizde etkin bir biçimde uygulanması ve ülke çapında potansiyel faydalanıcılara topluca tanıtımın yapılması amacıyla yürütülmektedir.

Proje kapsamında toplam 15 ilimizde 2014-2020 döneminde katılım sağladığımız AB Programlarının (ERASMUS+, UFUK 2020, İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği – COSME, İstihdam ve Sosyal Yenilik – EaSI) tanıtım çalıştayları gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede, 5 Mayıs 2016 tarihinde Bursa Almira Otel’de AB Programları finansman imkânlarının tanıtıldığı bir çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştaya projemizin internet sayfasından daha önce kayıt yaptıranlar katılım sağlayabilecektir.

Vatandaşlarımızın, araştırmacılarımızın, KOBİ’lerimizin, üniversitelerimiz ve belediyelerimizin Avrupa çapında oluşturulan toplamda yaklaşık 97 milyar avroluk kaynağa erişimi hakkında bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Böylece vatandaşlarımız AB’deki muadilleriyle işbirliği yapma, alanlarındaki yenilikleri takip etme ve yeni ülkelere açılma imkânı bulacaklardır.

AB Programları hakkında detaylı bilgi “http://www.ab.gov.tr/abprog” adresli internet sayfasından alınabilmektedir. Ayrıca, “abprog@ab.gov.tr” e-posta adresinden de proje ekibine ulaşılabilmektedir.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


16 − = 9