Ticari ve Finansal Bilgi Derneği kuruldu

Reklam

Didem Taner
Didem Taner
Didem Taner

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği kuruldu

 

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği, satış ve pazarlama çözümleri, kredi değerlendirme ve karar süreçleri, kredi sigortası, kredi izleme süreçleri ve alacak takibi konularında hizmet veren 16 lider şirket tarafından İstanbul’da kuruldu.

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği, Türkiye’de ticari ve finansal bilgi sektörünün gelişmesine, veri üretiminin ve kullanımının yaygınlaşmasına, bilgi toplama, depolama, işleme, dağıtım ve kullanım faaliyetlerinin ilgili yasalar, uluslararası normlar ve genel kabul görmüş ilkeler doğrultusunda yürütülmesine katkıda bulunmak amacıyla ARS, Arvato Bertelsmann, Callturk, Coface, Collecturk, Creditreform, CRIF, CRIF Alacak Yönetimi, DTB, Dun&Bradstreet, EtcBase, Experian, Finar, Kompass, Octet ve Ultimoo Collect’in üyeliğinde kuruldu.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı ve CRIF Genel Müdürü Didem Taner konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin 1980’li yılların sonlarında tanıştığı ticari ve finansal bilgi sektöründe, günümüzde lider uluslararası firmaların yanı sıra tamamen yerli oluşumla gelişen kuruluşlar da yer almaktadır. Derneğimiz üyesi olan bu kuruluşların hedef müşteri kitlesi, finansal kurumların ve kredi sigortası kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda çeşitli boyuttaki ticari işletmedir. Sektör kuruluşları zaman içinde gelişen bilgi teknolojilerinin desteğiyle oluşturdukları geniş kapsamlı veritabanları ve karar süreçlerinin oluşturulmasında kullandıkları analitik deneyimleri sayesinde kredi yaşam döngüsünün tüm aşamalarında firmalarımıza destek olmaktadır. Bir anlamda ülke içinde ve uluslararası pazarlarda ticaretin ve fonların akışkanlığını sağlamaktadır” dedi.

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği üyeleri, faaliyet konuları gereği gerçek ve tüzel kişiler hakkında ticari ve finansal veri toplayan, depolayan, işleyen, dağıtan ve kullanan ve günümüzde milyonlarca kamu ve özel sektör işletmesine hizmet sunan şirketlerden oluşuyor.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


28 + = 32