Işıklılar, Türkiye’nin en başarılı isimlerini 8’inci kez ödüllendirecek

Reklam

ışıködül

FMV Işık Okulları, ‘Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanları’ ödüllendiriyor

Işıklılar, Türkiye’nin en başarılı isimlerini 8’inci kez ödüllendirecek

Mezunundan öğrencisine, velisinden öğretmeninebinlerce Işıklı, Türkiye’nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerini bir kez daha ödüllendiriyor. 5 Nisan 2016 Salı günü düzenlenecek ödül programında toplamda 15 ödül sahibini bulacak.

Ödül Töreninde,  Arda Turan, Maria Gomez, Zeljko Obradovic, Çağla Büyükakçay, Fikret Orman, Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Fahir Atakoğlu, Ali Sunal ve Doğa Rutkay ileTuvana Büyükçınar’a ödül verilecek. Edebiyat Ödülünü’ne layık görülen Işık’lı  merhum Attila İlhan’ın ödülünü ise yeğeni Kerem Alışık ile oğlu Sadri Alışık alacak.​

Bu yıl kuruluşunun 130’uncu yılını kutlayan FMV Işık Okulları, 2009’dan beri sürdürdüğü Türkiye’nin en prestijli ve geniş katılımlı ödül programının içeriğini 130’uncu kuruluş yıldönümü anısına genişletti. Şimdiye kadar, Türk ve dünya sporunda başarılarıyla ön plana çıkan takım ve isimlerin ödüllendirildiği programa sporun yanı sıra sanat ve tasarım alanları da eklendi.

Daha önceki yıllarda 100 Yıllık Okullar Spor Şöleni ile birlikte düzenlenen Spora Işık Tutanlar Ödül Töreni, bu yıl 8’inci kez düzenlenecek. Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi tarafından “Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar” adı altında verilecek ödüller, mezunundan öğrencisine, öğretmeninden velisine binlerce Işıklının oylarıyla belirlendi.

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Muvaffak Benderli Salonu’nda 5 Nisan 2016 Salı Günü düzenlenecek ödül töreninde, spor alanında 9, sanat ve tasarım alanında 5 dalda ayrıca bir de onur ödülü olmak üzere toplamda 15 ödül dağıtılacak.

Ödül Töreni’nde, 2015 Yılının Spora Işık Tutanlar kategorisinde; futbolcular Arda Turanve Maria Gomez ile Fenerbahçe basketbol takımının antrenörü Zeljko Obradovic ayrıca milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay ödül alacak.

2015 Yılının Sanata Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde, FMV Işık Okulları’nın ülkemizin kültür ve sanat hayatına kazandırdığı değerli isimler  ödül alacak. Bu yıl ilk kez eklenen kategoride görsel sanatlarda ressam ve grafik sanatçısı Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan’a, müzik alanında Işık Lisesi mezunu Fahir Atakoğlu, tiyatro ve sinema alanında Işıklı oyuncular Ali Sunal ve Doğa Rutkay ile yine Işık mezunu tasarımcı Tuvana Büyükçınar’a ödül verilecek. Yılın en başarılı isimleri ödüllerini mezun oldukları okulda, yine kendileri gibi Işıklı öğrencilerin ellerinden alacaklar.

Edebiyat Ödülünü’ne layık Işık’lı  merhum Attila İlhan’ın ödülünü ise yeğeni Kerem Alışık ile oğlu Sadri Alışık alacak.

Işık Spor Sanat  Tasarım Ödüllerinde Onur Ödülü’nü de yine Işık Lisesi mezunu olan ve spora katkılarıyla tanınan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu başkanı Fikret Orman alacak.

Bu yıl kuruluşunun 130. yılını kutlayan FMV Işık Okulları, “önce iyi insan” yetiştirme prensibiyle öğrencilerinin sanat, spor ve kültürle ilişkilerine büyük önem veriyor. Sadece Işıklıların değil, ilgi ve merak duyan her yaştan herkesin spor ve sanatla içiçe olmasına olanak sağlayan FMV Işık Okulları; Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi’ni faaliyete geçirerekbinlerce kişiye kapılarını açtı. Akademi çatısı altında ‘Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanları’ ödüllendirecek olan FMV Işık Okulları, her başarının muhakkak ödüllendirilmesi gerektiği düşüncesiyle düzenlediği ödül töreni ile gençlerin başarılarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 1 = 2