Zeytinyağı’nın Oskarları 2 Nisan’da açıklanıyor

Reklam

zeytinyagli-portakalli-enginar-611

Zeytinyağı’nın Oskarları 2 Nisan’da açıklanıyor

 

Zeytindostu Derneğinin bu yıl 9.’sunu düzenlediği ‘Zeytinyağının Oskarları’ olarak nitelenen Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında değerlendirme süreci sona erdi. 76 naturel sızma zeytinyağı numunesinin sınıfı geçtiği yarışmanın ödül töreni 2 Nisan akşamı Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Zeytindostu Derneği’nin Burhaniye Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlediği 9. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite yarışmasında değerlendirme süreci sona erdi. Aydın Ticaret Borsası’nda kimyasal analizi, Bornova Zeytincilik Araştırma İstasyonu’nda duyusal analizleri titizlikte tamamlanan yarışmada 76 zeytinyağı numunesinin kalitesi tescillendi. 2008 yılında ilki gerçekleştirilen yarışmada 2014 yılına dek toplamda 76 zeytinyağı numunesi dereceye girerken, bu yıl bu sayıya bir yarışmada ulaşıldı.

Kalite yarışmasının yanı sıra fotoğraf, slogan ve zeytin edebiyatı yarışmalarında da dereceye girenlerin, 2 Nisan akşamı Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde açıklanacağı ödül gecesine tüm zeytindostlarını davet eden Zeytindostu  Derneği Başkanı Abidin Tatlı, “Zeytinyağı bilincinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik gerçekleştirdiğimiz yarışmalarımızda geldiğimiz nokta derneğimizin başarısını ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Yarışmanın organizasyonuna katkı sağlayan ve katılanlara teşekkür eden Tatlı sözlerini, “76 firma dereceleri ile 2 Nisan’da Burhaniye’de düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacak. Ayrıca diğer yarışmaların sergisi de gezilebilecek. Her yıl Geleneksel olarak düzenlediğimiz Zeytindostu Yemeğinin beşincisine ve ödül törenine değerli üyelerimiz ve tüm zeytindostları davetlidir” diye tamamladı.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 3 = 4