Ekonominin konuşulmadığı ülkelerde problem olur!

Reklam

SemihSeftali

Ekonominin konuşulmadığı ülkelerde problem olur!

 

Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Keşan Ekonomi Forumu’nda konuşan Esse’nin eski sahibi, işadamı Semih Şeftali, Türkiye’nin ekonominin konuşulmadığı bir ülke haline gelmeye başladığını söyledi.

 

Şeftali, Esse’nin satışını en iyi teklifi verene yaptıklarını belirtirken, Amerika ve Avrupa’da yeni yatırım planları olduğunu açıkladı.

Esse markasını yaratan ve yüzlerce şubeli bir zincir haline getirdikten sonra, geçtiğimiz günlerde satan işadamı Semih Şeftali, “2016 Ekonomisinde Anahtar Kelimeler” başlığı altında Keşan’da düzenlenen etkinlikte konuştu.

Türkiye’de ekonominin gündemden çıkmış olmasına değinen Semih Şeftali, 4-5 yıl önce sokaktaki insanların Amerika’nın faiz artırımını konuştuğunu, şimdilerde ise gündemin çok farklı olduğunu söyledi.

“Gündeminde ekonomi olmayan ülkelerde hedef ve konsantrasyon sorunu oluyor” diyen Şeftali, Türkiye’de yakın dönemde bir kriz olur mu sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

Krizler daha önce piyasaya anlık olarak yansıyordu. Şimdi ise aylara, yıllara yayılıyor.

Yatırımcı ve girişimcilere de tavsiyelerde bulunan Semih Şeftali, “5 yıl önce e-ticaret yapmayan batar deniyordu, şimdi e-ticaret siteleri batıyor” diyerek, her trende kapılmayın uyarısı yaptı.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


96 − 94 =