CPhI Istanbul’da hedef ülkelerde yatırım ve iş fırsatları toplantıları

Reklam

Haluk Balcı
Haluk Balcı
Haluk Balcı

CPhI Istanbul’da hedef ülkelerde yatırım ve iş fırsatları toplantıları

 

Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı CPhI Istanbul 2016, Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ toplantıları ile katılımcılarına ve ziyaretçilerine yeni pazarların kapılarını aralarken, bu pazarlarda geçerli olan kuralları ve stratejileri de birlikte sunuyor.

Kısa süre içinde dünya ilaç devlerinin ortak buluşma noktası haline gelen CPhI Istanbul 2016, sektöre dair düzenlediği etkinliklerle ve ilk kez CPhI 2016’da açıklanacak Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016 ile fuardan çok öte bir organizasyon olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Dünyanın en büyük salt ikinci etkinlik organizatörü UBM EMEA (Istanbul) tarafından düzenlenen CPhI Istanbul 2016 İlaç Fuarı, 01-03 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde üçüncü kez düzenleniyor. Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı olma ayrıcalığına sahip CPhI Istanbul 2016, bünyesindeki konferans ile sektördeki yatırım ve iş fırsatları, yasal mevzuat ve politikalar, üretim, AR-GE, yeni teknolojiler, tedarik zinciri gibi ana konu başlıklarını masaya yatırırken yeni pazarları ve buralardaki iş potansiyelini de mercek altına alıyor.

CPhI Istanbul 2016’nın, Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya bölgesindeki ilaç sektörüne erişmek için çok önemli fırsatlar yarattığının altını çizen UBM EMEA (Istanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı,“Fuarcılığın alışılageldik düzenini değiştirerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize özel bir vizyon sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl programa aldığımız çalıştaylara 3-4 kişilik heyetleri ile katılacak olan ülkeleri Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, İsrail, İran, Lübnan, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir ve Türkiye olarak belirledik.  Yarım saatlik seanslar halinde yapılacak olan ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ toplantılarımıza katılımcı ve ziyaretçilerimizi 10’ar kişilik gruplar halinde kabul edeceğiz ve pazar istihbaratı başta olmak üzere stratejik danışmanlık hizmeti almalarını sağlayacağız” dedi.

Dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden Fortune Türkiye işbirliği ile hazırlanan Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016’nın yine ilk kez CPhI Istanbul 2016’da açıklanacağını belirten Haluk Balcı,”İlaç endüstrisinin nabzını tutarak gelişmesine yön veren Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016, sektör tarafından merakla bekleniyor. Raporumuz, Türkiye ilaç sektörüne dair tespitleri ile bu büyük pazarda yer almak isteyen yerli ve yabancı oyuncuların her türlü ihtiyacına  rehberlik eden ve çözümler sunan veriler içeriyor” dedi.

Konferans programında ilgi çeken başlıklar olarak “Girişimcilik, Yenilikçilik ve Ar-Ge Faaliyetlerine Dayandırmak Suretiyle Türkiye’yi Küresel İlaç Üretim Merkezi Olarak Konumlandırmak”, “Değişen Pazar Dinamiklerinin Değerlendirilmesi: İlaç Endüstrisinin Bugün Karşılaştığı Ana Sorunlar Karşısında Nasıl Güçlü Kalınabilir?”, “Etkin Büyüme ve Yatırım Stratejileri Kullanarak MENA Bölgesinde Güçlenmek:  Proje ve Portföy Yönetimi”, “Büyük İlaç Sanayiinin Sıcak İlgi Alanı Olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika: Bölgenin Gelişmekte Olan Pazar Durumunu Perçinleyen Yeni Üretim Tesisleri” öne çıkıyor.

Konferansa konuşmacı olarak bölge ülkelerinin önde gelen oyuncularından üst düzey yöneticilerin, bilim insanları ve üniversite camiasından akademisyenlerin, devlet kurum ve kuruluşlarından kıdemli temsilcilerin, sektörel birlik ve derneklerden yetkili kişilerin yanısıra yatırım uzmanları, analistler ve danışmanların katılarak örnek vaka değerlendirmeleri, panel tartışmaları, ortak sunumlar aracılığı ile görüşlerini paylaşmaları bekleniyor.

CPhI Istanbul 2016, UBM EMEA (Istanbul) tarafından T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB’in destekleri ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın (İEİS) resmi ortaklığı ile düzenleniyor. Ayrıca, Nobel İlaç platin, Deva İlaç elmas ve dış mekan giydirme, Helba İlaç, BD Medical Pharma, CCCMPHIE altın, Koçak Farma, Pharmactive, Vem İlaç ve Infa Group gümüş, Analitik Kimya web sitesi etkinlikleri ve yönlendirme, Mustafa Nevzat yaka kartı, Şanlı İlaç kapı girişi, BD Medical Pharma kayıt alanı sponsorluklarını ve Infoset, Harman Finochem, Nosch Labs PVT, Pharma Action, Softi Gel Procaps, Symbiotica, Promo Pharma da diğer sponsorlukları üstlendi.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 49 = 50