Ansgar Hütten; Eriyen gıda ihracatına can suyu olacağız

Reklam

Ansgar Hütten
Ansgar Hütten
Ansgar Hütten

Türk firmalarının en önemli zafiyetinin öz kaynak yetersizliği olduğunu söyleyen Alman finans kurumu DS-Concept’in CEO’su Ansgar Hütten:

 

Ansgar Hütten; Eriyen gıda ihracatına can suyu olacağız

 

Türkiye gıda ihracatının 2015’de 16,4 milyar dolar olarak gerçekleştiğini vurgulayan Ansgar Hütten, “2014’de bu rakam 17.9 milyar dolar olmuştu. Daralan pazarlar karşısında öz kaynak yetersizliği yaşayan Türk firmaları ayakta durmakta zorlanıyorlar. Gıda sektörüne sağlayacağımız finansal enstrümanlarla bu sorunun aşılmasına omuz vereceğiz” dedi.

 

2015 yılını 1,5 milyar dolar ihracat kaybıyla kapatan gıda endüstrisi, Dubai’de düzenlenen Gulfood 2016’da kan kaybını durduracak yeni çıkış kapıları ararken, DS-Concept Intelligent Trade Finance, bu sürece çok yönlü finansman desteği sağlayarak katkı sunuyor.

DS-Concept Intelligent Trade Finance CEO’su Ansgar Hütten, fuara katılan Türk gıda sektörünün önde gelen firmaların yöneticilerini Dubai’deki ofislerinde ağırladıklarını belirterek,  ihracatın artırılmasına yönelik firmalara özel finansal enstrümanları paylaştıklarını söyledi.

İlişki ağımızla da gıda sektörünü destekleyeceğiz

Ansgar Hütten, ABD’den Çin’e, İngiltere’den Dubai’ye dünya ticaretine yön veren 11 ülkede ofislerinin bulunduğunu belirterek, finansmana ulaşımı kolaylaştırmak kadar bu ülkelerde edindikleri ilişki ağını da Türk gıda sektörünün hizmetine sunmayı amaçladıklarını söyledi.

DS-Concept Intelligent Trade Finance’ın, uluslararası ticaret finansmanı alanında faaliyet gösteren ve dünya ticaretine yön veren bir organizasyon olduğunun altını çizen Hütten, diğer banka ve finansal kuruluşlardan farklı olarak her firmanın ihtiyacına özel finansal çözümler geliştirdiklerini ifade etti. Ansgar Hütten şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ikinci büyük endüstrisi konumunda olan gıda, hane halkı harcamalarında yüzde 20’lik pay tutuyor. Türkiye’nin 2015’te toplam gıda perakendesi 411 milyar TL’ye ulaştığını görüyoruz. Bu nedenle ihracat kadar iç piyasaya çalışan kurumlar da sektör için önemli. Bu nedenle her iki yapının da finansal açıdan desteklenmesi gerekiyor.

DS-Concept, olarak uluslararası ticaret finansmanı alanında faaliyet gösteren ve dünya ticaretine yön veren bir organizasyonuz.  Diğer banka ve finansal kuruluşlardan farklı olarak her firmanın ihtiyacına özel finansal çözümler geliştiriyoruz.

Türkiye gıda ihracatı 2015’de 16,4 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2014’de bu rakam 17.9 milyar dolar olmuştu. Daralan pazarlar karşısında öz kaynak yetersizliği yaşayan Türk firmaları ayakta durmakta zorlanıyorlar. Gıda sektörüne sağlayacağımız finansal enstrümanlarla bu sorunun aşılmasına omuz vereceğiz.  2015’de 1,5 milyar dolar eriyen gıda ihracatına sağlayacağımız finansman desteği ile can suyu olmayı amaçlıyoruz”dedi.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 43 = 44