Kadın tedarikçiler sergi ve forumu İstanbul’da toplanıyor

Reklam

Sanem Oktar - Arancha Gonzalez
Sanem Oktar - Arancha Gonzalez
Sanem Oktar – Arancha Gonzalez

Hedef 350 kadın girişimci 10 milyon dolar ticaret hacmi

Kadın tedarikçiler sergi ve forumu İstanbul’da toplanıyor

Kadın girişimciler için dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan KadınTedarikçiler Sergi ve Forumu Eylül ayında İstanbul’da toplanacak.  Birleşmiş Milletler (BM)ve Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) ortak kuruluşu olan Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC) ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ile gerçekleşecek.

Farklı ülkelerden 500 kadar katılımcının yer alması beklenen etkinlikte,  Türkiye’den tekstil, turizm ve bilgi ve iletişim teknolojileri ve ticari hizmetler alanlarında faaliyet gösteren 350 kadın girişimci uluslararası düzeyde önemli iş bağlantıları kurma fırsatı elde edecek.

25 Şubat 2016, İstanbul.Bu yıl 52. kuruluş yıldönümünü kutlayan ve bir Birleşmiş Milletler (BM) – Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) ortak kuruluşu olan Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC),2011 yılından bu yana kadın girişimcilere yönelik olarak düzenlediği “Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu”nu bu yıl KAGİDER ile işbirliğinde 1 – 2 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirecek. Kadın girişimcilere önemli iş bağlantılar kurma fırsatı sağlayan bu etkinlik Türkiye’nin önde gelen kadın sivil toplumu kuruluşu olan KAGİDER tarafından düzenlenecek.

İlki 2011 yılında Çin’de düzenlenen Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu, ardından Meksika, Ruanda ve son olarak ise Brezilya’da gerçekleştirildi. 2015 yılında Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen Forum’da, Accenture, Google, IBM, illycaffè, Schneider Electric, Sodexo gibi dünyanın önde şirketleri yanı sıra 40 ülkeden 400’den fazla katılımcı yer aldı.

1 – 2 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek Kadın Tedarikçiler Sergi veForumu için Türkiye kamuoyuna duyurmak amacıylabir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda ITC BaşkanıAranchaGonzalez ve KAGİDER Başkanı Sanem Oktar söz aldılar.

ITC Başkanı Arancha Gonzalez toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu yılki forumu İstanbul’da yapmamız, Türkiye’nin öncü kadın girişimcilerinin çabalarının takdiri. Aynı zamanda,ekonomik büyümeyi sağlamak için, bölgedeki ve ötesindeki kadın girişimcilere de ilham vermek” dedi.

Toplantıda Gonzalez’in ardından söz alan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ise,şu görüşleri dile getirdi:

“Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu“ Türkiye için bir ilk ve temsil ettiğimiz kadın girişimcilere yeni ufuklar açabilecek çok değerli bir fırsat. Bu forumda düzenlenen ülkenin kadın girişimcileri, belirlenen iş kollarında dünyanın önde gelen şirketlerinin satın almacıları ile birebir iş yapma olanakları buluyorlar. ITC’nin düzenlediği son 4 forum ile yaklaşık 50 milyon ABD doları tutarında bir iş hacmi oluşmuş. 1-2 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceğimiz forumda bizim de iddialı hedeflerimiz var: Bu forumda ülkemizden 350 kadın girişimciyi dünyanın 50 ülkesinden satınalmacılarlabir araya getirip, toplamda 10 milyon ABD doları tutarında bir iş hacmi yaratmayı hedefliyoruz”dedi.

Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’na katılım şartları

İstanbul’da düzenlenecek Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’nda bu yıl tekstil, turizm ve bilgi ve iletişim teknolojileri ve ticari hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Türkiyeli kadın girişimcilere yönelik olacak. Foruma katılabilmek için gerekli şartlar ise şöyle sıralanıyor:

1-      Öncelikle başvurunu yapan şirketin sahibinin kadın olması gerekiyor;

2-      Söz konusu şirketin resmi olarak kurulmuş gerekiyor;

3-      Faaliyet alanının 2016 Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumuiçin belirlenmiştekstil, turizm ve bilgi ve iletişim teknolojileri ve ticari hizmetler sektörlerinden biri olması gerekiyor.

Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’na katılım için son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2016.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


2 + 7 =