Tiyatro Kumpanyası bu sezon 4 oyunuyla İstanbul sahnelerinde!

Reklam

CAN_1

Tiyatro Kumpanyası bu sezon 4 oyunuyla İstanbul sahnelerinde!

 

“Ben Orhan Veli” İstanbullularla buluşmaya devam ediyor

Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan “Ben Orhan Veli” Şubat, Mart ve Nisan aylarında Afife Jale Sahnesi ve CKM Büyük Salon’da  seyirciyle buluşacak.

 

Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkaran “Ben Orhan Veli”, şairin fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığını gözler önüne seriyor. Oyun, Orhan Veli’nin ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlatırken, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığını da gösterecek:

 

28 Şubat Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

10 Mart Caddebostan K. M. Büyük Salon 20:30

13 Mart Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

3 Nisan Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

Oyun 27 Şubat 2016 – 20:00’de ise Ankara Akün Sahnesi’nde sergileniyor.

 

Türk edebiyatının usta şairi Can Yücel, Tiyatro Kumpanyası’nın ses getiren tek kişilik oyunu “Can” ile bu sezon da İstanbullularla buluşuyor.

Kemal Kocatürk’ün yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlendiği oyun, Türkiye’nin en önemli şairlerinden Can Yücel’i, kendi dizeleri ve hayat öyküsüyle yeniden ölümsüzleştirirken, aynı zamanda Türkiye’nin son 40 yılda yaşadığı sosyo-politik değişimlere de ışık tutuyor.

2011 yılında ilk kez sahneye konan, Türk tiyatrosunun önemli ustası Genco Erkal tarafından Can Yücel şiirlerinden uyarlanarak hazırlanan “Can” oyunu, seyircileri sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Türk resminin desen virtüözlerinden biri olan Mehmet Güleryüz’ün video-desenleri ve Ayça Kocatürk’ün müzikleri eşliğinde sahneye aktarılan oyun, yalın bir sahne düzenine ve özgün bir anlatıma sahip. Oyunun çevre düzeni Sırrı Topraktepe tarafından yapılırken, ışık tasarımını Aslı Atasoy yürütüyor.

 

19 Şubat 20.30 Dolmabahçe Borusan Oto Sahnesi

6 Mart Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

22 Mart 2016  20:30Bo Sahne

26 Mart Caddebostan K.M. A Salonu 20:30

10 Nisan Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

 

Aziz Nesin’in 100. yaşına armağan edilen oyun: “Azizim”

Kemal Kocatürk’ün “Yalansız, yalın ve harbiden tiyatro” söylemi etrafında şekillenerek Türk tiyatrosuna yeni bir soluk getiren Tiyatro Kumpanyası, eserlerinde toplumsal çarpıklıkları tüm çıplaklığıyla mizahi bir dille eleştiren büyük yazar Aziz Nesin’in gözünden, Türkiye’nin türlü hallerini kâh üzülerek, kâh düşünerek, kâh hüzünlenerek ama daha çok gülerek ve güldürerek göstermeyi amaçlıyor.

Aziz Nesin’in öykü, şiir ve yazılarından Kemal Kocatürk’ün uyarladığı, yönettiği ve oynadığı “Azizim”in müziklerini Ayça Kocatürk, dekor ve kostümünü Sırrı Topraktepe, ışığını ise Ozan Sevin gerçekleştiriyor.

21 Şubat Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

19 Mart 2016  20:30Bo Sahne

27 Mart Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

24 Nisan Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

30 Nisan 2016 20:30CKM A Salonu

 

Kemal Kocatürk’ün yorumuyla “Hasretinden Prangalar Eskittim”

Tiyatro Kumpanyası” bu sezon bir usta şairi daha ön plana çıkarıyor.
Tiyatro Kumpanyası, yayınladığı tek kitapla edebiyat dünyamızın ustaları arasına girerek, ellinin üstündeki baskı sayısıyla en çok okunan şair unvanını elde edenAhmed Arif’i “Hasretinden Prangalar Eskittim”i ile ağırlıyor.

17 Mart Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi20:30

20 Mart Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:30

17 Nisan Ortaköy Afife Jale Sahnesi 18:00

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


68 − 64 =