TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nın eğitim kampı başladı

Reklam

TUSIAD_BUGENCLIKTEISVAR_EGITIM_KAMPI_11_02_2016

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nın eğitim kampı başladı

 

TÜSİAD’ın iş fikri yarışması olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!”ın 2015-2016 dönemi kapsamında ön elemeyi geçerek online eğitime katılan ve bu süreci de iş modellerini oluşturarak başarıyla tamamlayan 28 ekibin buluştuğu Eğitim Kampı, 11 Şubat 2016 günü (dün) başladı.

Koç Üniversitesi’nde gerçekleştirilen kampta alanında uzman pek çok eğitmenden ve iş insanından girişimciliğe dair eğitim alan ekipler, TÜSİAD Üye Rehberleri ile birlikte iki ay boyunca fikirlerini geliştirme ve iş planı hazırlama imkanı elde edecekler.

Üniversite öğrencilerinin ekip halinde iş fikirleri ile başvurdukları bir fikir yarışması olan ve bu yıl kendi rekorunu kırarak 1292 başvuru alan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması, Eğitim Kampı ile devam ediyor.70 şehir, 144 üniversite ve 3.195 kişinin katılımıyla 1.292 iş fikri başvurusu alınan yarışmada ön eleme sonucundaonline eğitime katılmaya hak kazanan ekipler bir süredir iş modelleri üzerinde çalışıyordu. Eğitim Kampı kapsamında tüm katılımcılar, alanında uzman pek çok eğitmenden ve iş insanından girişimciliğe dair bilgiler alacaklar. Kampta seçilen ekipler, eşleşecekleri TÜSİAD Üye Rehberleri ile birlikte iki ay boyunca fikirlerini geliştirme ve iş planı hazırlama imkanıelde edecekler. Ardından final jürisinin değerlendirmesine girecek iş fikirlerinin birincisi 75.000 TL, ikincisi 50.000 TL,  üçüncüsü ise 25.000 TL para ödülü kazanacak.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması, üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırmayı, gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı ve genç girişimci adaylarının TÜSİAD üyelerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarını hedefliyor.TÜSİAD tarafından 2011, 2012 ve 2013 yıllarında da düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması’na son sene  toplam 1.735 genç 604 iş fikri ile başvurmuştu.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


43 − = 39