World Tourism Forum 4-6 Şubat’ta İstanbul’da

Reklam

 

1454416069__MG_7013

World Tourism Forum 4-6 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleşecek

Turizmin Davosu olarak bilinen World Tourism Forum 4-6 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yıl ikincisi yapılacak olan zirveye turizm sektörünü etkileyen sınır güvenliği ve yeni pazar Afrika konuşulacak. World Tourism Forum (WTF) öncesi , Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında konuşan WTF Başkanı Bulut Bağcı “Turizmin kalbi İstanbul’da atacak. 100 duayen ismin konuşmacı olarak katılacağı zirvede 7 bin kişiyi ağırlamayı planlıyoruz” dedi.

Dünya turizmine yön veren liderlerin bir araya geleceği World Tourism Forum, bu yıl ikinci kez İstanbul’da gerçekleşecek. 4-6 Şubat tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan zirvede yeni pazar ‘Afrika’ ve yaşanan sınır güvenliği olaylarının turizme etkisi olacak konuşulacak. 4 bin yerli, 3 bin yabancı olmak üzere toplamda 7 bin konuğun beklendiği dev organizasyon, World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı liderliğinde hayata geçiyor. Zirve öncesi basın mensupları ile bir araya gelen WTF Başkanı Bulut Bağcı, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen zirvenin Türk turizmine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Geçen yıl katıldıkları Davos Zirvesi sonrası Türkiye’de de Davos Zirvesi standartlarında sahip bir organizasyon yapmaya karar verdiklerini söyleyen Bağcı şunları söyledi: “Amacımız turizm alanında yön veren yatırımcı ve dünya da turizm sektörüne yön veren yöneticileri medeniyetlerin yüz yıllardır yan yana bir hayat sürdüğü İstanbul’da araya getirmek. Geçtiğimiz Nisan ayında ise World Tourism Forum’u ilk kez gerçekleştirdik ve sektör problemlerini konuştuk. Bu yıl ise turizm sektöründe duayen 100 ismin konuşmacı olarak söz alacağı organizasyonda 7 bin katılımcıyı İstanbul’da ağırlayacağız. World Tourism Forum da Akdeniz zirvesinin sonuçlarını, turizmin yeni trendlerini, uluslararası krizlerin sektöre etkisini konuşacağız. Zirvenin Türkiye ekonomisi de ana gündem maddeleri arasında olacak” dedi. Bağcı, yapılacak olan zirvenin global çapta Türkiye’nin tanıtımı anlamına da geldiğini belirterek “Türk turizm sektörünün potansiyelini ve tanıtımını yapacağız. Ülkemizin turizm gelirini artırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz”

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


18 − = 17