Karşıyaka’nın Filizleri için kamera karşısına geçtiler

Reklam

 

Karşıyaka’nın Filizleri için kamera karşısına geçtiler

Türkiye’nin sanat ve spor camiasının ünlü isimleri, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi için bir araya geldi. Aralarında; Cem Yılmaz Arda Turan, Hadise, Zuhal Olcay, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Sıla, Engin Altan Düzyatan, Volkan Konak ve Serdar Ortaç’ın da bulunduğu 40’a yakın ünlü isim çektikleri tanıtım filmi ile Filizlere destek çağrısı yaptı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bir Türkiye projesi haline gelen Karşıyaka’nın Filizleri’ne destek olan sanat ve spor camiasından tüm dostlarımıza ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyorum’’ dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak için başlatılan ve kısa sürede Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan Karşıyaka’nın Filizleri’ne, bir katkı da sanat ve spor camiasının ünlü isimlerinden geldi. Yaklaşık 4 ayda tamamlanan kısa film, 40’a yakın ünlü isim tarafından desteklendi.

Sanat ve spor camiasının tanınmış isimleri tarafından hazırlanan kısa film, muhteşem bir gece ile tanıtıldı. Geceye, burs veren apartman sakinleri ve sivil toplum kuruluşları ile burs alan üniversitelilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişil ik saygın misafirler katıldı. Sanat, siyaset ve medya dünyasının önemli isimleri de gecede yer aldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bugün burada buluşmamızın tek sebebi sosyal sorululuk bilincimiz ve geleceğe sahip çıkma sorumluluğumuzdur. Benim tek hedefim, insana yatırım yapmak ve hem bireysel hem de toplumsal mutluluğu yakalamaktır. Karşıyaka’nın Filizleri, işte bu duygularımıza hitap eden ve Türk halkının dayanışma duygusunu ortaya çıkartan bir projedir. Eğitim çağına gelmiş çocukların maddi olarak zorlanmalarını kabul edemezdik. Bu sorunu çözmeliydik ve bir nebze de olsa çözdük. Üniversite öğrencilerine burs vermek bizim asli sorumluluğumuz olmalı ve herkes örnek almalıdır. Biz Karşıyaka’da, apartman yöneticilerinden taksi duraklarına, muhtarlardan taşeron işçilerimize kadar bir üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bu heyecanımız Türkiye’yi saracak” dedi.

Burs alan öğrenciler adına konuşan Okan Ayar “Pek çok arkadaşımız maddi zorluklar nedeniyle eğitim hayatlarını yarıda bırakmak zorunda kalırken, Karşıyaka’nın Filizleri projesi bu soruna çözüm üretiyor. Bizler bu projenin içinde yer almaktan ve bu ailenin içinde bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

TANITIM FİLMİNDE YER ALAN ÜNLÜ İSİMLER

Cem Yılmaz, Sıla, Serdar Ortaç, Cemal Hünal, Burçin Terzioğlu, Arda Turan, Derya Köroğlu, Selçuk Yöntem, Ceyhun Fersoy, Metin Uca, Ufuk Sarıca ve Pınar Karşıyaka, Necmi Yapıcı, Levent Üzümcü, Altan Gördüm, Zuhal Olcay, Evrim Alasya, Alp Kırşan, Volkan Konak, Zahide Yetiş, Neslihan Yeldan, Emre Kınay, Seray Sever, Altay, Sunay Akın, Haluk Bilginer, Engin Altan Düzyatan, Sumru Yavrucuk, Gupse Özay, Ali Poyrazoğlu, Hadise ve Müjdat Gezen.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


91 − = 88