Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatıyoruz

Reklam

Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatıyoruz

Son dönem yaşanan olumsuz gelişmeler ile nefes almaya çalışan turizm sektörü rotasını fuar tanıtımlarına çevirdi. Bu yıl da her yıl olduğu gibi birçok turizm fuarına katılan Club Nena, Avusturya’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’nda yerini aldı. Antalya’nın Manavgat İlçesi Kızılağaç bölgesinde yer alan Club Nena’yı fuarlarda, Akçelik Madencilik A.Ş ve Club Nena’nın Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik ile Otel Genel Müdürü Nihat Tümkaya temsil ediyorlar.  Fuarda, turizm sektörü temsilcileri ile müşteriler bir araya gelirken, çok sayıda ülke de tanıtımlar yapıyor.

Güvenilir bir ülke olduğumuzu anlatıyoruz!

Londra Fuarı ile başlayan ve Hollanda Fuarı ile devam eden tanıtımlarında bu kez Avusturya yer aldığını belirten Nevin Akçelik, “ Bu yıl oldukça zorlu bir yıl olacak. Yaşanan olumsuz gelişmeler turizm sektöründe sıkıntılar oluşturdu.  Bunun bilincindeyiz. Biz Club Nena olarak yıllardır Avrupa ve özellikle Alman pazarı olarak çalışan bir oteliz. Tesisimizde konaklayan ve daha sonra tekrar gelerek tatil yapan yüzlerce misafirimiz var. Tanıtımlarımıza fuarlara katılarak devam ediyoruz. Daha çok tanıtım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Özellikle katıldığımız fuarlarda Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatıyoruz. Misafirlerimizin Türkiye’ye olan ilgisi çok iyi. Türkiye’yi ve Türkiye’de tatil yapmayı çok seviyorlar. Moralimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. İnşallah 2016 yılı Club Nena’nın yılı olacak ”dedi.

Geçen seneye göre Avrupa pazarında daha iyi bir noktadayız!

25 yıllık turizm hayatında profesyonel bir düşünce ve işletme felsefesine sahip olduklarını belirten Nevin Akçelik,  bu yılın zor bir yıl olacağını söyledi.  Akçelik, “  2016 yılı beni ürkütüyor. Daha önce çok krizler görmüştük. Onlara daha ılımlı bakıyorduk. Ancak bu yıl terörün artması ve ilerlemesi, enflasyonun sıkıntıları biz yatırımcıları ürkütüyor. Avrupa pazarına baktığımız zaman terörün küresel olarak tehdidi her pazarı olduğu gibi Avrupa pazarını da etkileyecek gibi gözüküyor. Şu anda herhangi bir rezervasyon iptali almadık. Geçen seneye göre Avrupa pazarında daha iyi bir noktadayız. Tabi ki bu durumda sadece bizim iyi olmamız yetmiyor. Son yaşanan terör olayları nedeniyle ülkemiz adına oldukça üzgünüm. Duruşumuzu,  güvenilir olduğumuzu göstererek sergiliyoruz. Katıldığımız fuarlarda Antalya’mız, İstanbul’umuz başta olmak üzere güvenli bir bölge olduğumuzu ifade ediyoruz. Terör sorunuz sadece Türkiye’de değil, dünyada da yaşanan bir durum. Devletimizin fuarlarda ilgisi büyük. Sayın Turizm Bakanımız fuarlarda bizleri yalnız bırakmıyor ve her fırsatta güvenilir bir ülke olduğumuzu dile getiriyor. Bu krizi hep birlikte aşacağız. Unutulmaması gerekiyor ki, Mısır, Tunus İspanya ve Yunanistan gibi ülkeler içerisinde en önde gelen turizm destinasyonu Türkiye’dir. Bundan sonra EMİTT fuarımız var. Bu fuarda da yerimizi alacağız ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ülkeleri de en iyi şekilde İstanbul’da misafir edeceğiz”

İtalya Toscana’ya yeni bir otel yatırımı

Öte yandan İstanbul’a da yeni otel yatırımları olan Akçelik Madencilik A.Ş’in yeni hedefi ise İtalya olacak. İtalya’nın, manzarası ve güzel sanatlara ait olan miras yönüyle tanınan ve İdare merkezi Floransa olan Toskana’nın Pisa şehrinde bir Healing ( Şifa ) oteli açacak.

Nevin Akçelik, 200 dönüm alan üzerine kurulan otelin önümüzdeki günlerde hizmete açılacağını ifade ederek “Akçelik Madencilik A.Ş Turizm yatırımlarımıza İtalya’yı da ekliyoruz. İtalya’nın doğa ile iç içe olan bölgesi Toscana’nın Pisa şehrinde 200 dönümlük alanda kurulan tesisimiz, misafirlerimizin şifa ve kendini bulma, hastalıklardan arınma konsepti ile hizmet verecek. Kızım Ceren Akçelik özellikle bu konuda Amerika’da dört yıldır akademik eğitim aldı. Doğal güzelliği ile dikkat çeken ve Avrupa’nın tercih noktası olan Toscana’da yer alacak olan tesisimiz içerisinde yer alacak olan çok sayıda at  ile de terapi uygulamaları da yapılacak. Yaptığımız bu yatırım yurt dışında da taktir ediliyor.  Otelin yönetim ve Koordinatörlüğünü de Ceren Akçelik yapacak” dedi.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


26 − = 18