Bakan Elitaş’tan çelik sektörüne destek sözü

Reklam

Bakan Elitaş’tan çelik sektörüne destek sözü

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile bir araya gelen Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci ve birlik temsilcileri, sektörün yaşadığı sorunları dile getirdi.  Bakandan destek sözü alan ihracatçılara göre belirlenecek yeni stratejilerle sektör eski gücüne kavuşacak.

Türk çelik sektörünün son dönemde yaşanan sorunlarını bakanlık yetkililerine aktaran birlik temsilcileri, başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki pazar daralması,  pazar daralmasının etkisiyle üretimin düşmesi, ana pazarlar arasındaki gelişmekte olan ülkelerin bazılarında Dünya Ticaret Örgütü kurallarını hiçe sayan agresif ihracat politikaları uygulanması nedeniyle haksız rekabetten dolayı ihracatta ciddi düşüşler yaşandığını paylaştılar ve tüm bu konularda destek istediler.

Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri, tüm sorunların en kısa surede çözümlenmesi amacıyla sektöre öncelik verileceğini ve bakanlık düzeyinde çalışmalarına başlatılacağı sözü verdiler.

Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci konu ile ilgili olarak, çelik sektörünün içinde bulunduğu olumsuz koşulları Ekonomi Bakanlığı’na iletmekten memnunluk duyduklarını ve 2016 yılında ihracata engel oluşturan olumsuzlukların ortadan kalkacağına inandıklarını belirtti.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


44 + = 50