Portakal çiçeği karnavalı’ndan ödüllü; Kısa film yarışması

Reklam

Kortej

Portakal çiçeği karnavalı’ndan ödüllü; Kısa film yarışması

 

Önümüzdeki yıl Nisan ayında 4’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ödüllü kısa film yarışması düzenlenecek. “Adana’yı Benden Dinle” temalı kısa film yarışması; amatör ve profesyonellerin katılımına açık olacak.

Adana’nın tarihi, farklı kültürleri, insanları, sanatı, sporu, mutfağı, sokak lezzetleri, müzisyenleri, iklimi, doğası, sinema sevgisi ve sinemaya katkısı başta olmak üzere şehre ait ve özgü bütün hikayelerin kısa filmlere ana tema olabileceği yarışmaya, 15 Şubat 2015 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek ve film gönderimi yapılabilecek.

Jüri başkanlığını Yönetmen Onur Ünlü’nün üstlendiği kısa film yarışmasında, jüri üyeliklerini; Yapımcı Arif Keskiner, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve TV Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Nezih Orhon, Sinema Sanatçısı Menderes Samancılar,  Kısa Film Yönetmeni Ozan Sihay, Yapımcı Timur Savcı ve Sinema Sanatçısı Yetkin Dikinciler üstlenecek. Yarışmanın ön jürisinde de Belgesel Yönetmeni Hayriye Savaşçıoğlu ve Proje Yöneticisi Pelin Karaca görev yapacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler, 10 dakikayı aşmayan “kurmaca, canlandırma ve belgesel” türünde diledikleri kadar filmle başvuru yapabilecekler. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce ulusal ya da uluslararası yarışmalarda yarışmış ve ödül almış olmaları yarışmaya katılmalarını engellemeyecek. Kısa filmlerin gösterime uygun, mpeg2,mpeg4 formatında 1080 HD çözünürlükte olması gerekiyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler 15 Şubat 2016 tarihine kadar www.nisandaadanada.com adresinden ulaşabilecekleri katılım formunun imzalı hali ile eserlerini info@nisandaadanada.com  adresine e-posta yoluyla gönderebilecekler. Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise 3 adet DVD formatında kaydedilmiş olan eserlerini, katılım şartnamesi ile birlikte Nisan’da Adana’da Turizm Kültür Sanat Derneği, Döşeme Mah. 60075 Sk. No:2, Baysan Apt A-2 Blok, K:2 D:5 Seyhan/ADANA adresine yollayabilecekler.

 

Yarışmada birinci 10.000 TL, ikinci 5000 TL, üçüncü ise 3.000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


84 + = 87