Yeditepe Üniversitesi’nden Türk-Fransız-Alman Kış Üniversitesi programı

Reklam

Nurcan Baç
Nurcan Baç
Nurcan Baç

Yeditepe Üniversitesi’nden Türk-Fransız-Alman Kış Üniversitesi programı

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Université Paris Ouest-Nanterre La Défense ve Friedrich Alexander Universitat Erlangen-Nürnberg üniversiteleri işbirliği ile düzenlenen “Türk-Fransız-Alman Kış Üniversitesi Programı” Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

9-18 Ocak 2016 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşkesi’nde düzenlenecek “First Trinational Winter University: Private Enforcement” programı Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç’ın açılış konuşması ile başlayacak.

Université Paris Ouest-Nanterre La Défense ve Friedrich Alexander Universitat Erlangen-Nürnberg ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri beş gün sürecek toplantılarda çeşitli tebliğler sunacak; Şirketler Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Arabuluculuk, Anayasa Hukuku, İş Hukuku, Yatırım Tahkimi, Uluslararası Ticari Tahkim, Çevre Hukuku, AB Hukuku, Rekabet Hukuku konularında atölye çalışmaları (workshop) ve tartışmalar yapılacak.

Erlangen-Nürnberg ve Bordeaux üniversiteleri öğretim üyesi Prof. Dr. Robert Freitag, Nürnberg-Erlangen’den Prof. Dr. Klaus Ulrich Schmolke,Prof.Dr. Jochen Hoffmann, Dr. Müh. Christine Schneider, Prof. Dr. Angelika Emmerich-Fritsche, Prof. Dr. Jochen Hoffmann, Paris Ouest Nanterre La Défense öğretim üyeleri Prof. Dr. Stephanie Dijoux, Prof. Dr. Otmar Seul, Prof. Dr. Jean Marc Thouvenin, Prof. Dr. Jean Marc Thouvenin, Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jean Marc Thouvenin,, gibi tanınmış öğretim üyelerinin yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Prof. Dr. Nami Barlas, Prof. Dr. Yaşar Gürbüz, Prof. Dr. Abdülkadir Arpacı, Prof. Dr. Ali Cem Budak başta olmak üzere diğer öğretim üyeleri de programa katılacak.

Programda sadece öğretim üyeleri değil Fransız, Alman ve Türk öğrenciler de tartışma ve sunumlara katılacak.

Program boyunca Fransız ve Alman öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri bir dizi atölye çalışmasında karşılıklı olarak yaptıkları sunum ve araştırmalar ile görüşlerini ortaya koyacaklar. Sunulan tebliğlerin sonunda ise yine katılımcı öğrenciler ile akademik tartışmalar yapılacak.

Yeditepe Hukuk Fakültesi Öğrenci Kulübü Başkanı Batuhan Birtane, “Çok değerli bilim adamları ve yabancı öğrencilerle gerçekleştireceğimiz bu Kış Üniversitesi’ne ELSA-Avrupa Hukuk Öğrencileri Birliği ve diğer öğrenci kulüpleri üyelerini de davet ettik” dedi. Birtane, kısa bir süre önce de ELFA-Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği Genel Kurul Toplantısı ve Konferans Programı çerçevesinde dünyanın 35 ülkesinden 200’den fazla hukuk fakültesi dekanı ve temsilcilerini de Yeditepe Hukuk’ta konuk ettiklerini belirterek bu derece kapsamlı faaliyetlerin fakülte ve öğrencilerin uluslararası bağlarının güçlendirilmesinde ve akademik gelişiminde son derece önemli olduğunun altını çizdi.

 

 

​​

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


66 + = 70