EY’den Türkiye’de bir ilk Kriz Yönetimi ve Devamlılık…

Reklam

Ender_Bebek

EY’den Türkiye’de bir ilk Kriz Yönetimi ve Devamlılık…

EY Türkiye, oluşturduğu programla ülkemizdeki “Kriz Yönetimi ve Devamlılık” süreçlerindeki olgunluk düzeyini bir üst seviyeye taşıyor.

İleri düzey “Kriz Yönetimi ve Devamlılık” programı ile EY Türkiye, şirketlerin, her türlü olası krize karşı hazırlıklı ve daha dayanıklı kalmalarına destek oluyor.  EY Türkiye Danışmanlık hizmetleri bölüm başkanı Selim Elhadef, “EY Türkiye olarak, sadece tekil projelerle iş ortaklarını desteklemiyor, aynı zamanda uzun vadeli ‘çözüm ortaklığı’ yaklaşımı ile olası kriz senaryolarında, iş ortaklarımızın yanında, ekiplerinin bir parçası oluyoruz” dedi.

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY, “Kriz Yönetimi ve Devamlılık” programı ile şirketleri karşılaşabilecekleri her türlü olası krize karşı hazırlıklı hale getiriyor ve daha dayanıklı kalabilmeleri, İş Süreçlerinin devam ettirebilmeleri için destek veriyor.

EY Türkiye’nin Türkiye’de bir ilk olacak kapsamda geliştirdiği ileri düzey “Kriz Yönetimi ve Devamlılık” programı; organizasyonel, operasyonel, stratejik, taktiksel, repütasyonel ve diğer dış tehditlere karşı, uçtan uca koruma ve hazırlıklı olunmasını sağlıyor.

“Geliştirilen çözüm ve destek hizmetlerimiz, sektörel ihtiyaçlara özel ve inovatif çözümlerimizle, teknik bilgi birikimimiz ve dünya çapında uzman kadro ve proje deneyimlerimiz ile desteklenmektedir” dedi.

Alman Alfred-Wegener-Enstitüsü’nün, “Muhtemel bir doğal afet ve nükleer tehlikenin bulunduğu en riskli 10 şehir” sıralamasında İstanbul’un 9’uncu sırada yer aldığını hatırlatan Elhadef, “Araştırmalar müşterilerimizin, hem gobal hem de lokal ölçekte öngörülen ve öngörülemeyen ciddi boyutlu kesinti risklerine karşı giderek daha da tedirgin yaklaştıklarını gösteriyor. Geleneksel Risk Yönetimi ve İş Süreklilik programları, değerli ve önemli olmalarına rağmen, risklerin kontrol altına alınmasına yönelik. Ancak müşterilerimiz, öngörülemeyen risklerin yönetimine yönelik daha esnek ve pratik çözümler geliştirilmesine dair yenilikçi yaklaşımlar arıyorlar. EY Türkiye olarak sadece Türkiye’de değil, global pazarda da aktif rol alarak, öngörülen bu ihtiyaca da “Uçtan uca Kriz Yönetimi ve Devamlılık” programı ile yanıt vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Danışmanlık alanında iki önemli ve yepyeni yaklaşım: Kriz Yönetimi Koçluğu ve Destek Servisler

“Kriz yönetimi koçluğu” ile danışmanlık alanına yeni bir yaklaşım daha getiren EY Türkiye,  sadece tekil projelerle çözümler sağlamakla kalmıyor,  aynı zamanda uzun vadeli “çözüm ortaklığı” ve “koçluk” yaklaşımı ile olası kriz senaryolarında, tüm Kriz Yönetimi ve Devamlılık Profesyonellerinin yanında, ekiplerinin bir parçası olarak konumlanıyor.

EY Türkiye’nin iş ortaklarına olası krizler öncesi hazırlık, testler ve uygulama adımlarında ve kriz yönetim anlarında aktif destek verebilecek şekilde bir “Kriz yönetim koçluğu“ alt program da geliştirdiğine dikkat çeken EY Türkiye Kriz Yönetimi ve Devamlılık program lideri Ender Bebek   şunları söyledi: “Kriz yönetiminde bireysel ve ekiplere yönelik koçluk progamımız, kriz danışmanlığı sektörü için de önemli bir ilk ve katma değerine son derece inandığımız bir danışmanlık destek alt programıdır.  Kriz yönetim süreçlerinde katma değeri yüksek bir diğer odağımız da ‘Destek Servislerimiz’. Bu konuda lokal ve global çözüm ortaklıklarına önem veriyoruz ve tümüyle lokal altyapılarla desteklenecek Destek Servis ve Platformları kuruyoruz. Türkiye’de bir ilk olan Türkçe altyapıya sahip ‘Kriz iletişim platformu’ bu ürünlerimizden biri. Bu platform ile paydaşlarımıza, olası kriz durumlarında tüm ilgili gruplarla (çalışanlar, aile bireyleri, tedarikçiler, özel ilgili gruplar vb) online olarak etkin iletişim imkanı sağlıyoruz.” Kriz Yönetim Ofisleri de bir başka katma değeri çok yüksek servis alanımız; tümüyle hazır, alternatif altyapılarla destekli, Kriz Yönetim Odaları ve ofislerimiz ile tüm Kriz Yönetim Profesyonelleri ve Ekipleri için alternatif toplanma ve çalışma alanları sağlıyor olmayı planlıyoruz, üstelik test edilmek bir yana, günlük anlamda kullanılan altyapıları ile sürekli hazır ve kullanılır durumda kalacak şekilde.

İleri düzey Kriz Yönetimi ve Devamlılık programımız kapsamında, sadece EY lokal ve global deneyimlerimiz değil, kararlı bir hedef olarak öngördüğümüz ortaklık anlaşmaları ile kriz yönetiminde, lokal ve global ölçekte önemli referans partnerlerimizin de deneyim ve hizmetlerini sizlerle buluşturmayı planlıyoruz.

İleri düzey “Kriz Yönetimi ve Devamlılık” projesi ile bu alanda önemli bir yatırıma imza atan EY Türkiye, ilk yıl dört hedef sektörde, orta vadede ise bu gruba dahil edeceği 10 sektörde daha, ileri düzey “Kriz Yönetimi” ve “Uçtan Uca Devamlılık” için çözüm ortaklıkları sağlamayı hedefliyor.

EY, Fikir Liderleri ile buluşuyor

EY Türkiye, programın tüm platformlara ulaşması, üst düzeyde tartışılması ve tüm paydaşların beklenti ve ihtiyaçlarına uygun çözümler halinde değerlendirilmesi amacıyla, sektörel buluşmalar gerçekleştiriyor. Toplantılara, bankacılık, enerji, telekomünikasyon, sigorta, lojistik, teknoloji, danışmanlık, taşımacılık, havacılık, inşaat, sanayi ve hizmetler sektöründen katılım oluyor.

Kriz Profesyonelleri için yeni bir Çalışma Platformu : “Exchange”

Fikir Liderleri ve tüm katılımcıların ortak görüşleri ile devamına karar verilen çalışma platformu, Kriz Yöneticileri için “Exchange Platform” adı ile yeniden hayata geçirildi.

Exchange, katılımcıları ile, EY desteğinde, peryodik olarak biraraya gelerek, güncel riskler, yaşanan deneyimler, yayınlar, regülasyon, standardlar ve yeni trendlerin sürekli takip edilecek ve değerlendirileceği bir paylaşım ağı olarak çalışmalarına devam edecek. Bu platformun, tüm Kriz Yöneticileri, Devamlılık, Risk ve benzer alanlarda görev alan Profesyonellerin de katılımları ile büyüyerek devam etmesi temel hedef olarak belirlendi.

Exchange, bugün itibariyle, 19 sektör, 63 kurum ve 110 katılımcı ile çalışmalarına devam etmektedir.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


83 − 82 =