Siber riskler CEO’lara oyunla anlatıyor

Reklam

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Siber riskler CEO’lara oyunla anlatıyor

 

İş dünyası, siber tehditlerle mücadeleyi PwC Türkiye’nin interaktif siber savaş oyunu Game of Threats™ ile eğlenceli ve kolay şekilde öğreniyor

 

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri şirketi PwC Türkiye, dijital uygulamaların iş dünyasına tamamen entegre olduğu ve işletmelerin siber tehditlere karşı her zamankinden daha hassas olduğu bir dönemde, siber güvenlik kavramını müşterilerine eğlenceli ve sürükleyici bir oyun üzerinden anlatıyor. PwC tarafından geliştirilen “Game of Threats™” oyun atölyesinde, şirketlerin üst yönetimleri gerçek zamanlı bir siber tehditle başa çıkmaya çalışırken, konunun önemini en eğlenceli şekilde öğrenme fırsatı buluyor.

Türkiye’deki bilgi güvenliği ve siber güvenlik yöneticilerinin en büyük şikayetleri arasında  “üst yönetim tarafından yeterince anlaşılamamak” ve “yeterli bütçeye sahip olmamak” maddeleri yer alıyor. Genellikle sıkıcı ve statik masa başı çalışmaları ile üst yönetimlere anlatılmaya çalışılan siber güvenlik konusu bu sebeple şirket yatırım kararlarında ikinci planda kalabiliyor ve çoğu şirket için dijital dönüşüm yolculuğunun önündeki en büyük engellerden biri olmaya devam ediyor.

 

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


7 + 1 =