Sürdürülebilirliğin önündeki gizli tehditlerle yüzleşmek

Reklam

DUNYANIN_DURUMU_2015

 Sürdürülebilirliğin önündeki gizli tehditlerle yüzleşmek

Worldwatch Enstitüsü’nün en meşhur yayın serisinin yeni kitabı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve TEMA Vakfı tarafından yayına hazırlandı.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve TEMA Vakfı işbirliğinde yayımlanan Dünyanın Durumu serisinin 2015 sayısı “Sürdürülebilirliğin Önündeki Gizli Tehditlerle Yüzleşmek”, İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Worldwatch Enstitüsü’nün ünlü yayını Dünyanın Durumu çeyrek asırdır geniş bir öğrenci, gazeteci, siyasetçi ve bilinçli vatandaş kitlesini sürdürülebilir gelişmedeki eğilimler hakkında bilgilendiriyor. 36 dilde yayımlanan seri, nüfustan enerjiye, tarımdan sağlık ve ticaret politikalarına kadar birçok alandaki değerlendirmelerini okuyucuyla paylaşıyor.

Dünyanın Durumu 2015 yılı kitabında uzmanlar, sürdürülebilirliğin önündeki gizli tehditleri araştırarak, bunlara nasıl yaklaşılması gerektiğini irdeliyorlar. Kitapta; ulusların, taşkın, kuraklık ve diğer aşırı iklim olaylarından kaçan iklim değişikliği mültecilerinin yol açtığı göç ile nasıl başa çıkılacağı; bir ekonominin büyümeden de dinamik olup olmayacağı; yeryüzünün muhafaza edilmesi için ne tür bakış açılarına ihtiyaç duyulduğu gibi önemli sorular ve bunlara yönelik esnek çözümleri derinlemesine inceleniyor.

İnsanlığı daha iyi bir rotaya oturtmak için milyonlarca küçük çözüm gerektiği gerçeğinden yola çıkan kitabın Proje yönetmenliği Gary Gardner, Tom Prugh ve Michael Renner’ın üstlendiği ve 15 yazarın katkıda bulunduğu kitabın çevirmenliğini Gülru Hotinli yapıyor. Rapor niteliğindeki eser, 2009 yılından bu yana Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve TEMA Vakfı işbirliği ile okurlarla buluşuyor.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 1 = 5