Air Canada, Türkiye’de hedef büyüttü.

Reklam

Air Canada-Nedime Konuksever
Air Canada-Nedime Konuksever
Air Canada-Nedime Konuksever

Air Canada, Türkiye’de hedef büyüttü.

Kanada’nın en büyük ulusal havayolu şirketi Air Canada, Türkiye’deki hedeflerini büyüttü. Geniş gövdeli uçaklarla Türkiye’den Kanada’ya direkt seferler yapan Air Canada, Türkiye’deki ofis ve hizmet yapılandırmasını da güçlendirdi.

 

Dünyanın öncü havayolu şirketlerinden Air Canada, havacılık sektöründe Türkiye’nin başarılı yöneticilerinden Nedime Konuksever’in Türkiye Genel Müdürü olarak atanmasıyla sektördeki etkinliğini ve büyüme planlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Uluslararası pazarlarda operasyon ağını her geçen gün genişleten havayolu şirketi, Türkiye’deki ofis ve hizmet yapılanmasını da büyüttü.

Türkiye’nin stratejik önemine inanan Air Canada, İstanbul’dan 190’dan fazla ülkeye bağlantı sunuyor.

İlk olarak iki sene önce Türkiye-Kanada arası direk uçuşlara başlayan Air Canada, İstanbul’u köprü olarak kullanarak 5 kıtada 190’dan fazla noktayasefer düzenleyecek. En üst düzeyde güvenlik ve müşteri odaklı yaklaşımıyla 28 binin üzerinde çalışanıyla uluslararası pazarlarda daha da büyümeyi hedefleyen şirket, jeopolitik konumu nedeniyle önem verdiği Türkiye’yi, uluslararası ulaşım ağında önemli bir durak olarak kullanmaya hazırlanıyor.

Yeni stratejileriyle ilgili bilgi veren Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, “Türkiye’nin jeopolitik konumu ve havacılık sektörüne yaptığı yatırımların Air Canada’nın gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Global merkez olan Toronto bağlantı platformu, Star ve Atlantic işbirliği ve güvenliğe gösterdiği azami önemle geleceğin Premium havayolu modeli olan şirketimiz için istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme stratejimiz doğrultusunda2016 yılına tam donanımlı bir başlangıç yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Air Canada olarak en yeni teknoloji geniş gövdeli uçaklarımızla Türkiye’ye seferler düzenliyoruz. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, Star Alliance ve Kuzey Atlantik yatırım ortağımız Lufthansa ile Türkiye hatlarımızda ortak uçuşlarımız bulunuyor. Türk Hava Yolları ile  programında müşterilerimiz karşılıklı olarak aynı oranda mil kazanıp, harcayabiliyorlar. Pek yakında filosundaki en son teknoloji Air Canada Boeing 787 Dreamliner uçaklarıyla Türkiye’ye seferlerini gerçekleştirecek. Air Canada olarak son teknoloji uçaklara yatırım yapıyor olmamız Türkiye pazarına verdiğimiz önemin göstergesi” dedi.

 

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 73 = 82