‘Kurusıkı’ ayakta alkışlandı

Reklam

KuruskITİYATROOYUN

‘Kurusıkı’ ayakta alkışlandı

 

Levent Kazak’ın yazıp yönettiği, ’ın oynadığı ve geçen sezon kapalı gişe oynayan Kurusıkı, geçtiğimiz akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelendi. 500 kişilik salonu full dolduran oyun bitiminde seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

İlginç matematiği ile seyirciyi şaşırtmakla kalmayan, aynı zamanda toplumsal suç ortaklığı teması üzerine de önermelerde bulunan ‘Kurusıkı’, geçtiğimiz akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelendi. Levent Kazak’ın hem yazıp hem yönettiği Kurusıkı, seyirciyi hem düşündürüyor hem eğlendiriyor. Seyirciyi bir yandan türlü tahminlere yönlendirirken öte yandan bu tahminlerinde yanıltmayı başarıyor, sürprizleriyle heyecanı hep üst noktada tutuyor.

Oyun, dramatik yapıyı ve komedi dengesini dozunda sunmayı başarıyor.

Kurusıkı, güçlü kadrosuyla da dikkat çekiyor. İzleyicisini hem güldüren, hem de düşündüren oyunda Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Beyti Engin, Selen Uçer veBülent Alkış aynı sahneyi paylaşıyor.

Salonlar boş kalmasın, oyunlarımıza gelin

Oyun öncesi basın mensuplarının karşısına çıkan oyuncular, hem birlikte çalışmaktan hem de yaptıklarını işten çok keyif aldıklarını söyledi. Mete Horozoğlu seyircilere seslenerek “Oyunumuza gelin, bizden başka tüm oyunlara da gelin. Tiyatronun seyirciye ihtiyacı var. Bu salonlar boş kalmasın. Oyun sizlerle güzel” şeklinde konuştu.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 4 = 5