Japon devi,Türkiye’nin lideri ile birleşti.

Reklam

Kyocerabilgitas

Japon devi,Türkiye’nin lideri ile birleşti.

KYOCERA Document Solutions, Türkiye distribütörü Bilgitaş Büro Makinaları A.Ş’nin çoğunluk hisselerini satın alarak ortak oldu.Dünyanın en büyük doküman çözümleri şirketlerinden Japon devi KYOCERA, Türkiye’nin fotokopi pazarı lideri Bilgitaş’a ortak oldu. Şirketin yeni adı KYOCERA Bilgitaş Turkey.
Dünyanın en büyük holdinglerinden, 68 bin çalışanı, 11 milyar euronun üzerinde cirosu olan KYOCERA Holding, Türkiye distribütörü olan Bilgitaş Büro Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çoğunluk hisselerini satın alarak firmaya ortak oldu. Hedef, Türkiye’nin KYOCERA için bölgesel bir ihracat üssü haline getirilmesi ve yüzde 30’un üzerinde büyüme.

Ortaklık, 4 Aralık 2015 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda KYOCERA Document Solutions Global Satış Genel Müdürü Sho Taniguchi, Avrupa Başkanı Takahiro Sato, Bilgitaş Kurucusu Habib Pişan ve KYOCERA Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada’nın katıldığı imza törenini de kapsayan bir basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısında KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş.’nin gelecek dönem hedefleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

KYOCERA Holding şirketlerinden KYOCERA Document Solutions, 1986 yılından bu yana Türkiye’de Bilgitaş ile birlikte çalışıyordu. Türkiye’nin teknolojiyi seven genç ve dinamik nüfusu ve sürekli büyüyen pazar yapısı KYOCERA Döküman Çözümleri Şirketi’nin doğrudan pazarlama yapma kararını vermesine neden oldu. Sektöründe A3 kategorisinde Türkiye’nin lideri olan Bilgitaş ise 33 yıldır “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ilkesini benimsemiş bir kurum olarak başarıyla yoluna devam ediyor. 2014 yılında 30 milyon Euro’nun üzerinde ciro elde eden Bilgitaş, ortaklığın ardından bu cironun katlanarak büyümesini hedefliyor.
Türkiye ihracat üssü olacak

KYOCERA Bilgitaş Turkey, bölgenin ihracat üssü olacak. Türkiye’de önümüzdeki yıl kurulacak lojistik üssü ile, Orta Asya, Kafkaslar ve çevre ülkelere donanım, teknik, know how ve servis desteği verilecek.

Bu operasyonla hedef, şirketin önümüzdeki yıl 40 milyon Euro ciro yapması, önümüzdeki birkaç sene içinde de ciroyu iki katına çıkarmaktır.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


+ 38 = 43