İbrahim Çağlar:2016 Türkiye ve AB ilişkilerinde anahtar yıl

Reklam

ibrahim çağlar

İbrahim Çağlar:2016 Türkiye ve AB ilişkilerinde anahtar yıl

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, AB-Türkiye Zirvesi’nin ardından açıklanan kararlarla ilgili olarak, “Türkiye ve Avrupa Birliği birbiri için istikrar demek, ortak bir gelecek demek.

Zirveden çıkan sonuçlar, Türkiye’nin AB’ye tam üyelik sürecinde hem ülkemizin kararlılığını teyit eden hem de doğru yolda olduğumuzu gösteren tarihi adımlardır”dedi.

Çağlar”Elbette her iki tarafın da zirvede dikkat çekilen uygulamalar konusunda samimi adımlar atması gerekmektedir. Bu adımlar atılabildiği taktirde, biz 2016 yılını Türkiye ve AB ilişkilerinde anahtar yıl olarak görüyoruz. Alınan kararlar, yatırımlar konusunda Türkiye ve AB tarafında büyük bir etki gösterecektir” dedi.

11 yıl sonra gerçekleştirilen zirvenin Türkiye’nin Avrupa’nın ayrılmaz bir parçası olduğunu bir kere daha ortaya koyduğunu belirten Çağlar, “Türkiye-AB ilişkilerinde Başbakanımızın Brüksel’de katıldığı zirve ile  yeni bir sayfa açılması, hepimiz üzerinde büyük bir heyecan dalgası oluşturdu. Avrupa Birliği’nin ekonomik olarak en büyük ülkelerinin de Türkiye ile tam işbirliği yapıyor olması memnuniyet verici” diye konuştu.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


7 + 2 =