Pasta şeflerinin ‘dünya kupası’ heyecanı sona erdi

Reklam

Coupe du Monde (2)

Pasta şeflerinin ‘dünya kupası’ heyecanı sona erdi

Mükemmellik, cesaret ve yaratıcılık üzerine tüm imzaları bir arada taşıyan, dünyanın en prestijli pastacılık yarışması  ülkemizde bu yıl ilk kez 26 Kasım’da Sirha İstanbul kapsamında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Pastacılık sanatının tüm ışıltısını dünyaya yayan ve son derece coşkulu izleyici kitlesiyle alanında gerçek bir referans sayılan CoupeduMonde de la Pâtisserie’nin Türkiye Seçmeleri yarışmanın Dünya Onursal Başkanı Gabriel Paillasson himayesinde sürdürüldü. Türkiye başkanlığını yürüten Aylin Yazıcıoğlu(Nicole Restaurant) ise kendisine eşlik etti.

6 saat süren ve 2 kategoriden oluşan CoupeduMonde de la Pâtisserie Türkiye Seçmeleri’nde yarışan 3 şefimiz, lezzetlerini çikolata ve sıcak şeker kullanarak hazırladı.

CoupeduMonde de la Pâtisserie’nin Türkiye Seçmeleri’ni kazanan yarışmacılar; Şeker alanında Levent Aygün, çikolata alanında ise Feray Aydoğdu oldu.

Yarışmayı kazanan Türk pasta şefleri, 2016 yılında İsviçre’de düzenlenen Sirha Cenevre kapsamındaki Coupe Europe – Avrupa Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek ve bu etabı da tamamladığı takdirde Lyon’da gerçekleşecek olan büyük finale katılma hakkı kazanacak.

Please follow and like us:
error0

Reklam
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


23 − 13 =