8. Malatya Uluslararası Film Festivali

Reklam

8. Malatya Uluslararası Festivali Yarışma Filmleri ve Festival Programı Açıklandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin basın toplantısı Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Hacı Uğur Polat, Festival Direktörü Suat Köçer, Yeşilyurt Bld. Bşk. ve Festival Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Çınar, Battalgazi Bld. Bşk. ve Festival Yürütme Kurulu Üyesi Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Kızılay, Ulusal Jüri Başkanı Reis Çelik, Uluslararası Jüri Başkanı Nuri Bilge Ceylan, Uluslararası Program Direktörü Yusuf Bahar, Malatya Film Platformu Direktörü Belkıs Bayrak ve oyuncu Şerif Sezer’in katılımı ile gerçekleşti.

10 Ekim Çarşamba günü The Marmara Hotel İstanbul’da geniş bir gazeteci katılımıyla yapılan basın toplantısında, festivalde bu yıl ulusal ve uluslararası yarışmaya hak kazanan filmler, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri, Malatya Film Platformu’nda finale kalan 13 proje, festival programında yer alacak film ve etkinlikler ile sinemaseverleri bekleyen sürprizler anlatıldı.

ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-Borç – Debt – Vuslat Saraçoğlu

2-Aydede- Road To The Moon – Abdurrahman Öner

3-Son Çıkış – Siren’s Call – Ramin Matin

4-İçerdekiler- Insiders – Hüseyin Karabey

5-Halef-Halef – Murat Düzgünoğlu

6-Güvercin- The Pigeon – Banu Sıvacı

7-Meleklerin Koruyucusu-Guardian of Angels – Ensar Altay

8-Dört Köşeli Üçgen- Four Cornered Triangle – Mehmet Güreli

9-Kardeşler- Brothers – Ömür Atay

10-Anons- The Announcement – Mahmut Fazıl Coşkun

11-Sükut Evi-House of Serenity – Cafer Özgül

12-Çınar-Plane Tree – Mustafa Karadeniz

13-Güvercin Hırsızları- The Pigeon Thieves – Osman Nail Doğan

ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-Kimse Elimi Tutmasın – Cenk Ertürk – Kurmaca

2-Pantolon – Tahsin Özmen – Kurmaca

3-Her Şey Yolunda – Metehan Şerefoğlu – Kurmaca

4-İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar – Hamza Uysal – Animasyon

5-Balık Kraker – Yiğit Evgar – Kurmaca

6-Hikayeci – Anıl Gündoğan – Kurmaca

7-Boşluk – Elif Eda – Kurmaca

8-Görüşme – Vehbi Bozdağ – Kurmaca

9-Sonsuz – Murat Çetinkaya – Kurmaca

10-Sen Adam Mısın – Alihan Erbaş, Harun Köybaşı – Belgesel

ULUSLARARASI UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-AGA – Milko Lazarov – Bulgaritan/Almanya

2-AN IMPOSSIBLY SMALL OBJECT (Aşırı Küçük bir Nesne ) – David Verbeek – Tayvan/Hollanda/Hırvatistan

3-HAPPY BIRTHDAY (Doğum Günün Kutlu Olsun) – Christos Georgiou – Yunanistan/Almanya/Fransa

4-IN SİLENCE (Sessizlikte) – Ardak Amirkulov – Kazakistan

5-LAST CHİLD (Son Çocuk) – Shin Dong-Seok – Güney Kore

6-SULEİMAN MOUNTAİN (Süleyman Dağı) – Elizaveta Stishova – Kırgızistan

7-ORANGE DAYS (Turunç Günleri) – Arash Lahooti – İran

8-VOLCANO (Volkan) – Roman Bundachuk – Ukrayna/Almanya

9-SUMMER SURVİVORS (Yazdan Kalanlar) – Marija Kavtaradze – Litvanya

10-THE LOAD (Yük) – Ognjen Glavonic – Sırbistan/Fransa/Hırvatistan

11-ANONS (The Announcement) – Mahmut Fazıl Coşkun – Türkiye/Bulgaristan

12-MELEKLERİN KORUYUCUSU – Ensar Altay – Türkiye

ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-Red Velvet – Mahmoud Samir/ Youssef Mahmoud – Mısır – Kurmaca

2-The Teacher – Maxim Elagin – Rusya – Kurmaca

3-Sallakh – İspanya – Rasoul Iranzaf Aghamırlu – İran – Kurmaca

4-Zacarias – Violeta Trincado – İspanya

5-Short – Ruslan Aghazadeh – Azerbaycan

MALATYA FİLM PLATFORMU FİNALİSTLERİ:

TRT ÖN ALIM DESTEĞİ FİNALİSTELERİ

1-Anadolu Leoparı – Yön: Emre Kayiş – Yap: Olena Yershova Yıldız

2-Bir Düş Gördüm – Yön/Yap: Murat Çeri

3-Çok Süper Bi Şey – Yön: Sinan Sertel – Yap: Turgay Şahin

4-İstanbul’un Kayıp Rüya’sı – Yön/Yap: Cengis Asiltürk

5-Maskeler – Yön/Yap: Nuri Cihan Özdoğan

6-Yedinci Ocak – Yön: Haydar Şişman – Yap: Ümran Safter

ERTEM EĞİLMEZ AİLE FİLMLERİ FİNALİSTLERİ

1-Ali’nin Tabiatı – Yön: Levent Çetin – Yap: Canol Balkaya

2-Aralık – Yön: Selman Nacar – Yap: Burak Çevik

3-Havuz – Yön/Yap: Aydın Orak

4-Kusur – Yön: Özkan Çelik – Yap: Neslihan Bilgin Çelik

5-Melek – Yön/Yap: Mesut Ceylan

6-Umut – Yön: Orhan İnce – Yap: Burak Kanısıcak

7-Üç Arkadaş – Yön: Nursen Çetin Köreken – Yap: Ümit Köreken

Please follow and like us:

Reklam




İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


43 + = 46